Categories: Фінанси

Банк списав усю зарплату з картки: українців попередили, чого треба побоюватися

Бувають ситуації, коли застосовується автоматичне списання з рахунків у банку. У більшості випадків таке списання відбувається через наявність заборгованості перед банком, виконавчі провадження або рішення суду. Помічник адвоката компанії Prikhodko&Partners Ілля Колесник розповів, що треба робити, якщо це сталося, пише Стіна.

Чому банку може списати всю зарплату з картки

Колесник зазначив, що варто зрозуміти, чому рахунок опинився під ризиком повного списання. Основні причини включають:

  • Борги за кредитом. Згідно з умовами кредитних договорів, банк має право автоматично списувати кошти з рахунків клієнта для погашення заборгованості. Це відбувається без попереднього повідомлення.
  • Виконавче провадження. Якщо є судове рішення про стягнення боргу, державна або приватна виконавча служба може накласти арешт на рахунки та списати кошти на користь стягувача.
  • Заборгованість за картковим рахунком. Овердрафт виникає, коли витрати перевищують доступний баланс на картці. Банк списує кошти для відновлення балансу.
  • Арешт рахунку. Арешт може бути накладений на підставі запиту суду, податкової служби, виконавчої служби або кредитора. У такому випадку всі кошти на рахунку блокуються або списуються в межах заборгованості.
  • Неправомірні дії. У рідкісних випадках банк може припуститися помилки або діяти неправомірно при виконанні платіжних операцій.

Як діяти, якщо банку знімає всю зарплату

Експерт зауважив, що якщо банк списав всю заробітну плату, діяти треба швидко і поетапно:

  • Переглянути детальну виписку руху коштів щодо ваших рахунків. Слід з’ясувати, на якій підставі було проведено списання. Можливо, це погашення кредитного боргу, виконання судового рішення або помилка.
  • Звернутися до банку з письмовою заявою з вимогою надати пояснення щодо списання коштів. Вказати, що списання коштів порушує ваше право на мінімальний прожитковий мінімум, згідно з чинним законодавством.
  • Зв’язатись з виконавчою службою та перевірте інформацію про виконавче провадження на сайті Єдиного реєстру боржників. При необхідності звернутись до суду для оскарження виконавчих дій.

Колесник пояснив, що згідно зі статтею 73 закону «Про виконавче провадження» є певна категорія коштів, на яку не може бути звернено стягнення. У разі повного списання коштів, подайте заяву до виконавчої служби або суду про встановлення мінімального залишку на рахунку для забезпечення прожиткового мінімуму.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Переселенці в Україні відтепер матимуть новий статус: що відомо

Президент України підписав Закон №7283 «Про внесення змін до Закону України »Про місцеве самоврядування в…

5 хв. ago

Вісцеральний жир на животі: як позбутися?

Вісцеральний жир, що накопичується навколо внутрішніх органів у черевній порожнині, не лише естетично непривабливий, а…

14 хв. ago

У Трампа планують закінчити війну в Україні за 100 днів

Представник обраного президента США Дональда Трампа Кіт Келлог заявив, що ставить за мету протягом 100 днів після…

23 хв. ago

Стали відомі наслідки для РФ щодо припинення транзиту газу через Україну

Рішення України стосовно припинення транспортування російського газу своєю територією виявилося одним із найбільших та найдорожчих…

32 хв. ago

В Києві водіїв попередили про несподівану небезпеку на дорогах

Мешканці столиці все частіше помічають незвичайних гостей на вулицях міста – диких зайців, які через…

45 хв. ago

Що таке метапневмовірус та чи загрожує він новою пандемією

Метапневмовірус (HMPV) — це одноланцюговий РНК-вірус із родини Pneumoviridae. Наразі вакцини проти цієї інфекції немає,…

55 хв. ago