Нардепи запропонували ще дві “ціни” економічного бронювання

У парламенті було зареєстровано ще 2 законопроєкти щодо економічного бронювання, які пропонують 2 різних підходи до нього

У Верховній Раді України активно обговорюються нові законопроєкти, які стосуються економічного бронювання військовозобов’язаних спеціалістів. Автори цих ініціатив, очолювані нардепом Дмитром Наталухою, головою комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку, подали на розгляд два альтернативні законопроєкти, які доповнюють основний проєкт закону №11331.

Про це йдеться у двох альтернативних законопроєктах №11331-1 та №11331-2.

Які моделі бронювання пропонують законопроєкти

Початковий законопроєкт передбачає бронювання важкозамінних спеціалістів за умови сплати підвищеного військового збору в розмірі 20 400 грн на місяць. Цей підхід дозволяє зберегти ключових працівників у галузях, де їх заміна є складною та тривалою.

Однак, альтернативні законопроєкти пропонують інші моделі бронювання:

  • За рівнем зарплати – бронювання військовозобов’язаних працівників, чия середньомісячна зарплата перевищує 36 336 грн (12 прожиткових мінімумів для працездатних осіб станом на 1 січня календарного року). Водночас роботодавець не повинен мати заборгованостей перед працівниками або бюджетом.
  • Змішана модель – для найманих працівників з зарплатою понад 36 336 грн, а для фізичних осіб-підприємців (ФОПів) – за умови сплати 20 400 грн військового збору. Додатково ФОП має бути зареєстрований не пізніше шести місяців до набрання чинності закону та мати дохід не менше трикратного розміру збору за бронювання, це понад 61 200 грн.

Ці пропозиції викликали суперечки серед депутатів.

Зокрема, перший заступник голови Верховної Ради Олександр Корнієнко зазначив, що такі заходи можуть посилити соціальну нерівність, створюючи додатковий розкол між багатими та бідними.

Член комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський підкреслив, що питання економічного бронювання є дуже чутливим, і парламент не може гарантувати ухвалення жодного з законопроєктів.

Таким чином, дискусії щодо вибору найкращої моделі економічного бронювання тривають, і остаточне рішення залежатиме від результатів парламентських дебатів та голосування.

Ольга Степанова

Recent Posts

В Ірані обрали президента – переміг Масуд Пезешкіян: що про нього відомо

В Ірані у другому турі президентських виборів, які пройшли 5 липня, переміг Масуд Пезешкіан, що обіцяв "відкрити…

13 хв. ago

Як мати молодший вигляд: універсальні правила макіяжу

З часом змінюється не лише світогляд, досвід та зовнішній вигляд людини, а й підхід до…

26 хв. ago

Чарівні створіння: учені пояснили, чому собаки пильно дивляться на людей

Люди й собаки тисячоліттями живуть пліч-о-пліч — за цей час вони встигли здобути репутацію найкращих друзів…

32 хв. ago

За яких умов військовозобов’язаний може відмовитися від проходження ВЛК

В Україні все частіше виникають ситуації, коли призовники стикаються з порушеннями під час проходження військово-лікарської комісії (ВЛК).…

43 хв. ago

Сильної спеки не буде: субота потішить українців теплом (карта)

У суботу, 6 липня, сильна спека дасть українцям невеликий перепочинок - у більшості областей температура…

47 хв. ago

Українці з авто можуть не отримати субсидії у липні: кого це торкнеться

Деяким категоріям одержувачів субсидій в Україні з 1 липня не буде автоматично продовжено їхнє призначення. Залежить це…

54 хв. ago