Економіка

Учасники ринку деревини виступають проти механізму оферти: тривають обговорення законопроєкту про ринок деревини

Комітет Верховної Ради України з питань економічного розвитку провів засідання круглого столу у форматі відеоконференції, присвячене обговоренню проєкту Закону України «Про ринок деревини».

У заході взяли участь представники бізнесу, громадських організацій, експертного середовища та органів влади. Учасники висловили свої пропозиції та зауваження до законопроєкту, що має врегулювати функціонування ринку деревини в Україні.

Під час дискусії обговорили питання пріоритетного забезпечення сировиною вітчизняних підприємств і можливість продовження мораторію на експорт необробленої деревини. Окрему увагу приділили польському досвіду механізму оферти, що викликав найбільше суперечок серед учасників.

Більшість експертів висловили думку, що запровадження продажу деревини за офертою є неприйнятним для України та не відповідає реаліям вітчизняного ринку. Вони відзначають, що в Україні вже є працюючий механізм біржової торгівлі, який довів свою ефективність та користь.

Другий рік ми активно обговорюємо закон «Про ринок деревини», а до цього часу навіть не сформовані пропозиції щодо концепції оферти. І це я не говорю ще про сам механізм, який набагато складніший. Ніхто не розуміє як оферта працює, але всі за неї говорять, – зазначає Сергій Сметюх, керівник логістики та закупівель ТОВ «Кроноспан УА».

Олег Падалка, очільник Асоціації «Біржові та електронні майданчики», своєю чергою доповів про фактичні результати біржової торгівлі, як ліцензовані товарні біржі вплинули на ринок деревини за останні роки та навів показники зі звіту Київської школи економіки:

Варто відзначити, що із започаткування торгівлі лісоматеріалами на біржах, ринок із 2021 року став нарешті впорядкований. Про це свідчать і результати дослідження КШЕ, яке має назву «Вплив біржової діяльності на ринок деревини». Згідно з опублікованими даними, за час роботи ліцензованих бірж обсяг незаконних рубок зменшився майже у 5 разів. Податки від деревообробної галузі зросли – від 900 млн у 2020 році то 1,2 млрд у 2023 році. Тобто, маємо ріст прибутковості майже на 40%.

Також, хотів би зазначити, що учасники нашої асоціації, які брали активну участь у роботі над цим документом,  переконані, що не потрібно вносити оферту в законопроєкт, адже вона буде заважати чесному ціноутворенню та зведе нанівець усю ту роботу, яка протягом останніх років зробила ринок деревини конкурентним, чесним та організованим,- підсумував він.

Ольга Степанова

Recent Posts

100-річна жінка досі працює та водить авто: її поради для тривалого життя (фото)

У свої 100 років американка ДжоКлета Вілсон все ще працює і сама дістається роботи –…

1 хв. ago

Дадуть лише тиждень, а потім вліплять штраф: про що потрібно повідомити ТЦК

Українці, які стоять на військовому обліку, мають бути особливо уважними до змін у своїх персональних…

13 хв. ago

У Meta панує цілковитий хаос, Цукерберг не може вгамувати співробітників: подробиці

Компанія Meta опинилася в центрі внутрішнього скандалу після запровадження нових правил модерації контенту, які викликали…

22 хв. ago

По 8000 грн на руки від держави: стосується всіх, хто зараз без роботи

З 1 січня 2025 року набули чинності нові правила щодо виплат і компенсацій, інформує Державна служба зайнятості.…

30 хв. ago

У мережі розкрили, чиї неповнолітні сини-мажори зупиняли рух в Києві

У мережі поширюють імена неповнолітніх, які оскандалились у Києві. Підлітки поводились зухвало і перекривали рух на…

46 хв. ago

Трамп отримав дивний вирок у справі про гроші та порнографію

Суддя Нью-Йорка Хуан Мерчан у пʼятницю, 10 січня, висунув вирок обраному президенту США Дональду Трампу у…

55 хв. ago