Нестача електроенергії в Україні продовжуватиметься до 2026 року, зі середнім дефіцитом близько 10% у 2024 році. Основні причини включають пошкодження енергетичної інфраструктури під час атак та недостатньо розвинену інфраструктуру для імпорту електроенергії.
Про це повідомляє Міжнародний валютний фонд.
Згідно з Меморандумом з МВФ, додаткові атаки можуть ще більше дестабілізувати енергетичну систему, що робить ситуацію ще більш непередбачуваною. Україна стикається з масштабним дефіцитом електроенергії через пошкодження енергетичної інфраструктури під час весняних атак, загальний збиток від яких перевищує 1 млрд доларів.
Найбільші втрати понесли компанії ДТЕК та державні підприємства, які планують покрити збитки коштом власного оборотного капіталу та потенційної підтримки донорів.
Прогноз МВФ показує, що середній дефіцит електроенергії в Україні у 2024 році складе близько 10%. Протягом 2025 року дефіцит поступово знизиться і буде усунений до початку 2026 року.
Дані про енергетичні потужності суворо контролюються в умовах воєнного стану, але, виходячи з попередніх моделей споживання та імпорту, серйозний дефіцит ймовірно виникатиме тільки в години пік.
Промисловим споживачам доведеться працювати нижче за потужність, а споживання домогосподарств буде обмежено шляхом планових відключень, зокрема взимку. Додаткові атаки ще більше дестабілізують енергетичну систему, зазначили у МВФ.
Очікується, що дефіцит енергії збережеться протягом 2024 та 2025 років, хоча його масштаби будуть обмежені стійкістю енергетичної системи.
Оцінки дефіциту енергії включають:
Підвищення тарифів для населення в середньому на 60% з 1 червня також має стимулювати зміни у структурі споживання та забезпечити додаткові доходи енергетичним компаніям.
Наразі імпорт енергії з європейської мережі ENTSO-E обмежений 1,7 ГВт у звичайний час з додатковими 0,3 ГВт для покриття аварійного дефіциту. Однак це не може повністю покрити втрачену потужність. Попри деякі можливості збільшення імпорту електроенергії для покриття дефіциту під час пікового споживання, значне короткострокове збільшення імпорту електроенергії в ЄС малоймовірне через інфраструктурні обмеження в сусідніх країнах.
Нові автомобілі зазвичай оснащені сучасними технологіями, що забезпечують безпечне та комфортне водіння. При виборі оптимального авто для…
Президент України Володимир Зеленський розкритикував рішення не проводити пленарне засідання Верховної Ради через загрозу ворожого обстрілу. Народні…
Працівники Бюро економічної безпеки України викрили та ліквідували нелегальний покер-клуб, який функціонував на території одного з київських…
Станом на кінець третього кварталу 2024 року Чехія відзначає позитивні тенденції у соціально-економічній інтеграції українських…
Сухопутна частина російського угруповання, що бере участь у бойових діях проти України, становить майже 580…
Кілька західних чиновників обговорюють повернення ядерної зброї в Україну як частину обговорень щодо гарантій безпеки для країни. Це…