Categories: Економіка

Як в Росії: Гетманцев хоче запровадити прогресивне оподаткування

Голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев висловився на користь запровадження в Україні прогресивної шкали податку на доходи фізичних осіб. Нардеп вважає, що це необхідно для більш справедливого оподаткування. Хоч цей процес і потребуватиме складних інструментів адміністрування.

Водночас Гетманцев вважає, що впровадження прогресивного оподаткування є “в інтересах держави та суспільства”. Нещодавно таку ж саме податкову політику у себе почала запроваджувати Росія. Про це Гетманцев розповів в інтервʼю “Центру економічної стратегії” 29 травня.

Гетманцев висловив думку, що прогресивне оподаткування – це більш справедливий підхід. Адже гривня податку з низького доходу і гривня з високого доходу “мають різну економічну цінність для платника”. Водночас впровадження прогресивного податку на доходи фізичних осіб вимагатиме загального декларування або значного розширення поточного декларування.

Гетманцев визнав, що адміністрування такого податку буде значно складнішим. Він також згадав про тенденцію до спрощення оподаткування в Україні.

“Але я вважаю, що прогресія – це благо. Це спонукає людей рахувати свої доходи, декларувати їх і фінансову історію. І це справедливо”, – сказав голова податкового комітету.

Зазначимо, що прогресивне оподаткування – це система, при якій податкові ставки збільшуються у міру зростання доходу платника податків. Сьогодні шкала прогресивного оподаткування поширена у багатьох країнах Європи, а також у США, Австралії, Ізраїлі, Китаї, ПАР та деяких інших державах. Тим часом Росія вже повертається до прогресивної шкали задля поповнення державного бюджету. Уряд РФ вже розглядає законопроекти, що передбачають підвищення ПДВ для підприємств з 20% до 25% та збільшення прогресивного податку на доходи фізичних осіб.

Влада готує підвищення податків

За даними Forbes, Міністерство фінансів працює над законопроєктом про підвищення військового збору та податку на додану вартість (ПДВ). Також планується, що військовий збір сплачуватимуть ФОПи. Так, військовий збір в уряді планують підвищити з 1,5% до 5%. Аналогічну ставку податку в 5% можуть запровадити й для ФОПів. Про рівень підвищення ПДВ ще йдуть дискусії – ймовірне підвищення складатиме 2–3%, стверджують журналісти.

За словами Гетманцева, до кінця року державі необхідно знайти не менше 300 млрд гривень, у тому числі, щоб продовжувати фінансувати армію. Допоможе в цьому підвищення податків, зазначив нардеп.

Ольга Степанова

Recent Posts

Вибухало та горіло: у Воронезькій області Росії дрони атакували кілька підприємств

У ніч проти 5 жовтня у Воронезькій області (РФ) лунали вибухи. Там фіксували безпілотники та…

2 хв. ago

Чоловіки, які не оновили дані у ТЦК, не зможуть отримати бронь від мобілізації

В Україні триває повномасштабна війна й військовозобов'язані чоловіки підлягають мобілізації. Але є категорія громадян країни,…

2 хв. ago

Для хлопців у вишах введуть нове правило: доведеться пройти кожному

З наступного навчального року в українських університетах для хлопців вводять обов’язкову військову підготовку, відмова від…

11 хв. ago

Графіки відключень електроенергії повернуться: українців уже попередили

Очікується, що ситуація з електропостачанням в Україні залишиться стабільною до середини листопада, якщо не відбудеться…

19 хв. ago

Телеведуча оголосила про власну смерть: “побачимось на іншому боці”

Популярна австралійська телеведуча Фіона Макдональд оприлюднила новину про свою власну смерть у віці 67 років.…

29 хв. ago

ПВК “Вагнер” у Малі: що сталося з найманцями, які потрапили в полон до туарегів, — Reuters

У ПВК "Вагнер" заявили, що їхній найманець, якого повстанці-туареги в Малі взяли в полон живим,…

39 хв. ago