Categories: Економіка

Як в Росії: Гетманцев хоче запровадити прогресивне оподаткування

Голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев висловився на користь запровадження в Україні прогресивної шкали податку на доходи фізичних осіб. Нардеп вважає, що це необхідно для більш справедливого оподаткування. Хоч цей процес і потребуватиме складних інструментів адміністрування.

Водночас Гетманцев вважає, що впровадження прогресивного оподаткування є “в інтересах держави та суспільства”. Нещодавно таку ж саме податкову політику у себе почала запроваджувати Росія. Про це Гетманцев розповів в інтервʼю “Центру економічної стратегії” 29 травня.

Гетманцев висловив думку, що прогресивне оподаткування – це більш справедливий підхід. Адже гривня податку з низького доходу і гривня з високого доходу “мають різну економічну цінність для платника”. Водночас впровадження прогресивного податку на доходи фізичних осіб вимагатиме загального декларування або значного розширення поточного декларування.

Гетманцев визнав, що адміністрування такого податку буде значно складнішим. Він також згадав про тенденцію до спрощення оподаткування в Україні.

“Але я вважаю, що прогресія – це благо. Це спонукає людей рахувати свої доходи, декларувати їх і фінансову історію. І це справедливо”, – сказав голова податкового комітету.

Зазначимо, що прогресивне оподаткування – це система, при якій податкові ставки збільшуються у міру зростання доходу платника податків. Сьогодні шкала прогресивного оподаткування поширена у багатьох країнах Європи, а також у США, Австралії, Ізраїлі, Китаї, ПАР та деяких інших державах. Тим часом Росія вже повертається до прогресивної шкали задля поповнення державного бюджету. Уряд РФ вже розглядає законопроекти, що передбачають підвищення ПДВ для підприємств з 20% до 25% та збільшення прогресивного податку на доходи фізичних осіб.

Влада готує підвищення податків

За даними Forbes, Міністерство фінансів працює над законопроєктом про підвищення військового збору та податку на додану вартість (ПДВ). Також планується, що військовий збір сплачуватимуть ФОПи. Так, військовий збір в уряді планують підвищити з 1,5% до 5%. Аналогічну ставку податку в 5% можуть запровадити й для ФОПів. Про рівень підвищення ПДВ ще йдуть дискусії – ймовірне підвищення складатиме 2–3%, стверджують журналісти.

За словами Гетманцева, до кінця року державі необхідно знайти не менше 300 млрд гривень, у тому числі, щоб продовжувати фінансувати армію. Допоможе в цьому підвищення податків, зазначив нардеп.

Ольга Степанова

Recent Posts

Медведєв зробив гучну заяву: коли Кремль натисне на “ядерну кнопку”

Дмитро Медведєв, заступник голови Ради безпеки Росії, заявив, що застосування ядерної зброї Кремлем можливе лише…

9 хв. ago

Скасування “бусифікації”: як зміниться мобілізація і що буде з ТЦК

Україна незабаром може реформувати свій підхід до мобілізації, відійшовши від спірних примусових практик, часто званих…

12 хв. ago

Майже чверть британців живуть на межі бідності: дані офіційного звіту

Якщо ви думали, що економіка Великої Британії має запас міцності, офіційні дані вам не сподобаються.…

14 хв. ago

Під Києвом вибухнули трансформатори, люди залишились без світла

Вечір п’ятниці, 22 листопада, не став спокійним для мешканців Києва та Київської області, — у…

20 хв. ago

Субсидії не для всіх: хто не може претендувати на допомогу держави

Субсидії в Україні призначені для тих домогосподарств, які мають труднощі з оплатою житлово-комунальних послуг. Однак…

23 хв. ago

Назвав ідіотами. Між Францією та Гаїті розгорівся скандал через Макрона

Президент Франції Еммануель Макрон назвав лідерів Гаїті "ідіотами". Наразі між країнами виник скандал. Про це…

26 хв. ago