Categories: Економіка

Як в Росії: Гетманцев хоче запровадити прогресивне оподаткування

Голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев висловився на користь запровадження в Україні прогресивної шкали податку на доходи фізичних осіб. Нардеп вважає, що це необхідно для більш справедливого оподаткування. Хоч цей процес і потребуватиме складних інструментів адміністрування.

Водночас Гетманцев вважає, що впровадження прогресивного оподаткування є “в інтересах держави та суспільства”. Нещодавно таку ж саме податкову політику у себе почала запроваджувати Росія. Про це Гетманцев розповів в інтервʼю “Центру економічної стратегії” 29 травня.

Гетманцев висловив думку, що прогресивне оподаткування – це більш справедливий підхід. Адже гривня податку з низького доходу і гривня з високого доходу “мають різну економічну цінність для платника”. Водночас впровадження прогресивного податку на доходи фізичних осіб вимагатиме загального декларування або значного розширення поточного декларування.

Гетманцев визнав, що адміністрування такого податку буде значно складнішим. Він також згадав про тенденцію до спрощення оподаткування в Україні.

“Але я вважаю, що прогресія – це благо. Це спонукає людей рахувати свої доходи, декларувати їх і фінансову історію. І це справедливо”, – сказав голова податкового комітету.

Зазначимо, що прогресивне оподаткування – це система, при якій податкові ставки збільшуються у міру зростання доходу платника податків. Сьогодні шкала прогресивного оподаткування поширена у багатьох країнах Європи, а також у США, Австралії, Ізраїлі, Китаї, ПАР та деяких інших державах. Тим часом Росія вже повертається до прогресивної шкали задля поповнення державного бюджету. Уряд РФ вже розглядає законопроекти, що передбачають підвищення ПДВ для підприємств з 20% до 25% та збільшення прогресивного податку на доходи фізичних осіб.

Влада готує підвищення податків

За даними Forbes, Міністерство фінансів працює над законопроєктом про підвищення військового збору та податку на додану вартість (ПДВ). Також планується, що військовий збір сплачуватимуть ФОПи. Так, військовий збір в уряді планують підвищити з 1,5% до 5%. Аналогічну ставку податку в 5% можуть запровадити й для ФОПів. Про рівень підвищення ПДВ ще йдуть дискусії – ймовірне підвищення складатиме 2–3%, стверджують журналісти.

За словами Гетманцева, до кінця року державі необхідно знайти не менше 300 млрд гривень, у тому числі, щоб продовжувати фінансувати армію. Допоможе в цьому підвищення податків, зазначив нардеп.

Ольга Степанова

Recent Posts

Алкоголь, від якого варто відмовитися взимку: які ризики виникають

Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…

6 хв. ago

Популярна столиця Європи введе податок для туристів: скільки доведеться заплатити

У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…

16 хв. ago

До 25 тисяч штрафу: кому із військовозобов’язаних дали 3 тижні на проходження ВЛК

Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…

23 хв. ago

Водіїв попередили про 3 схеми обману під час аварій з пішоходами

Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…

30 хв. ago

Нові тарифи на газ та доставку: який “сюрприз” готує комуналка у 2025 році

Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…

39 хв. ago

Студентів, які не складуть іспит з базової загальновійськової підготовки, відрахують з ВНЗ

З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…

48 хв. ago