Categories: Економіка

Гроші на війну будуть: Газпром знайшов, кому ще можна експортувати російський газ

Російський газовий монополіст Газпром розглядає Африканський континент як новий перспективний ринок для експорту газу, оскільки очікує зниження попиту на російський газ у Європі найближчими роками. Про це заявив голова “Газпром експорту” Дмитро Хандога, повідомляють російські ЗМІ.

Глава “Газпром експорту” фактично визнав, що зараз настали непрості часи для російського газового монополіста, і російське керівництво змушене шукати нові точки зростання, і Африка розглядається як одна з таких перспективних зон.

За словами чиновника, Газпром планує реалізовувати як природний, так і скраплений газ у країнах Африки, а також використати досвід доставки газу до кінцевого споживача.

Варто зазначити, що Газпром випав з рейтингу топ-100 найбільших компаній Росії за обсягами прибутку, хоча ще торік очолював цей список. У 2023 році компанія вперше за 25 років зазнала збитків у розмірі 629 млрд рублів на тлі різкого скорочення видобутку та експорту газу до Європи через санкції, запроваджені після повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Видобуток газу Газпромом у 2023 році знизився до 404 млрд кубометрів, що стало найнижчим показником із 1990 року. Обсяг експорту становив лише 69 млрд кубометрів, що стало рекордно низьким рівнем з 1985 року. Постачання до Європи впали до 28 млрд кубометрів – такого обсягу компанія не бачила з кінця 1970-х років.

Частка “Газпрому” на європейському ринку скоротилася з 45% до 15%. Крім того, один із ключових клієнтів у ЄС – австрійська Wien Energy GmbH – оголосив про повне припинення закупівель російського газу з 2025 року. Залишившись без стабільного ринку збуту, “Газпром” змушений скорочувати видобуток до історичних мінімумів.

Така ситуація спонукає компанію активно шукати нові ринки для експорту, і Африка стає одним із основних напрямків, на які Газпром покладає великі надії.

Ковальчук Світлана

Recent Posts

“Липові” документи і пенсійне шахрайство: вчений розкрив “секрет” 100-літніх довгожителів

Більшість довгожителів, старших за 100 років, насправді є "фейковими",а їхній реальний вік є меншим, ніж вони…

5 хв. ago

Ідеальні креветки за 10 хвилин: простий рецепт

Креветки давно вибороли місце на кухні не тільки ресторанів, а й у будинках любителів морепродуктів.…

12 хв. ago

У Росії раптово помер головний штурман Тихоокеанського флоту

Головний штурман Тихоокеанського флоту помер під час марафону «Мости Владивостока». Капітану 1-го рангу Євгенові Витютнєву…

17 хв. ago

В ООН натякнули, що українські біженці можуть залишитись без фінансової допомоги

Організація об'єднаних націй (ООН) не має коштів, необхідних для допомоги українцям цієї зими. Про це…

23 хв. ago

Стипендії у Польщі: які виплати можуть отримати українські студенти

У вищих навчальних закладах Польщі іноземні студенти, зокрема й з України,  можуть отримувати різні види стипендій. Станом…

35 хв. ago

Кому не доведеться проходити ВЛК у жовтні: це стосується не лише заброньованих

Відповідно до чинного законодавства України, всі військовозобов'язані громадяни мають обов'язково проходити військово-лікарську комісію. Це потрібно для…

39 хв. ago