Categories: Економіка

В Україні підвищать військовий збір: які наслідки для економіки

Держава має достатньо потенційних джерел поповнення бюджету крім підвищення податків на оплату праці.

Очікується, що незабаром уряд внесе до парламенту законопроєкт, згідно з яким, зокрема, військовий збір буде підвищено з нинішніх 1,5% до 5%. На думку опитаних виданням експертів, це матиме шкідливі наслідки для економіки.

Якщо вже піднімати податки, то ті, які менше впливають на економічне зростання. В першу чергу, варто було б прибрати існуючі пільги і привілеї при виплаті податків на землю і нерухомість. Це дозволило б додатково отримати до 40 мільярдів гривень на рік. А для власників великих ділянок землі і значної нерухомості це фактично стало б податком на розкіш“, – розказав експерт CASE Україна Володимир Дубровський.

Також традиційним засобом поповнення бюджету є акцизи. Уряд вже розробив і направив до парламенту законопроєкт, який передбачає підвищення акцизів на автомобільне пальне вже з 1 липня нинішнього року. Також можна підвищити акцизи на алкогольні вироби і тютюн. Ну і, звичайно, можна “пошукати” додаткові кошти на митниці.

Доцільно впровадити експортне мито на сировинні товари. Це нормальна практика для країн з сировинною економікою, до яких належить і Україна. Всі вони отримують значну частину бюджетних надходжень від оподаткування експорту. Водночас, Україна практично цього не робить. Зараз від експорту сировини бюджет отримує лише 500 мільйонів гривень (трохи більше 10 мільйонів євро). Тож цілком логічно буде додатково оподаткувати експортерів“,- розказав виданню аналітик аналітичного центру “Об’єднана Україна” Олексій Кущ.

Ще один захід, здатний збільшити бюджетні надходження, – скасування нульової ставки ПДВ при експорті сировини. На думку експерта, це дасть можливість спочатку скоротити розміри відшкодування ПДВ при експорті, а згодом експортери сировини почнуть сплачувати певні суми до бюджету.

Ці заходи дозволять додатково залучити до бюджету близько 100 мільярдів гривень на рік. І це набагато більше, ніж та сума, яку вдасться отримати від додаткового оподаткування мікропідприємств”, – зазначив Кущ.

Своєю чергою, керівник аналітичного напряму мережі “АНТС” Ілля Несходовський пропонує підвищити імпортні мита. Це особливо важливо, оскільки уряд збирається підняти ставку ПДВ з нинішніх 20% на 2-3%.

Збільшення ПДВ призведе до підвищення цін всередині країни, в результаті чого конкурентоздатність вітчизняної продукції знизиться. І в цьому випадку вона буде витіснятися імпортним товаром, підприємства будуть банкрутувати, закриватися і переставати сплачувати податки. Тому перш, ніж піднімати ПДВ, уряд повинен задуматися про підвищення імпортних мит, які б урівняли умови для українських і імпортних товарів“, – сказав експерт.

Ольга Степанова

Recent Posts

В Україні знову буде тепло: прогноз погоди на тиждень, 7-13 жовтня

Наступного тижня в Україні очікується помірно тепла погода, з періодичними дощами, які подекуди супроводжуватимуться грозами. Про…

39 секунд ago

Ліміти на карткові перекази: ПриватБанк скасує обмеження для частини клієнтів

На деяких клієнтів ПриватБанку не буде поширюватись ліміт на перекази з картки на картку, встановлений…

11 хв. ago

“Вагітна онлайн”: модель OnlyFans вразила українців “історією кохання” (відео)

В українському сегменті Інтернету обговорюють історію, пов’язану з моделлю OnlyFans. Дівчина розповіла подробиці свого інтимного життя,…

18 хв. ago

Військовозобов’язаним готують нові штрафи: що зміниться найближчим часом

Юрист Роман Симутін прокоментував можливі штрафи для військовозобов'язаних, зазначивши, що хоча наразі ситуація не надто…

24 хв. ago

На Львівщині поліція розслідує загадкове вбивство подружжя у будинку

В одному з сіл у Шептицькому районі виявили мертвими подружжя. Зловмисник втік з місця події…

29 хв. ago

Повістки “Укрпоштою”: термін явки в ТЦК скоротили вдвічі

В Україні змінилися терміни явки резервістів та військовозобов'язаних до терцентрів комплектування та соцпідтримки (ТЦК) за…

39 хв. ago