Categories: Економіка

В Україні підвищать військовий збір: які наслідки для економіки

Держава має достатньо потенційних джерел поповнення бюджету крім підвищення податків на оплату праці.

Очікується, що незабаром уряд внесе до парламенту законопроєкт, згідно з яким, зокрема, військовий збір буде підвищено з нинішніх 1,5% до 5%. На думку опитаних виданням експертів, це матиме шкідливі наслідки для економіки.

Якщо вже піднімати податки, то ті, які менше впливають на економічне зростання. В першу чергу, варто було б прибрати існуючі пільги і привілеї при виплаті податків на землю і нерухомість. Це дозволило б додатково отримати до 40 мільярдів гривень на рік. А для власників великих ділянок землі і значної нерухомості це фактично стало б податком на розкіш“, – розказав експерт CASE Україна Володимир Дубровський.

Також традиційним засобом поповнення бюджету є акцизи. Уряд вже розробив і направив до парламенту законопроєкт, який передбачає підвищення акцизів на автомобільне пальне вже з 1 липня нинішнього року. Також можна підвищити акцизи на алкогольні вироби і тютюн. Ну і, звичайно, можна “пошукати” додаткові кошти на митниці.

Доцільно впровадити експортне мито на сировинні товари. Це нормальна практика для країн з сировинною економікою, до яких належить і Україна. Всі вони отримують значну частину бюджетних надходжень від оподаткування експорту. Водночас, Україна практично цього не робить. Зараз від експорту сировини бюджет отримує лише 500 мільйонів гривень (трохи більше 10 мільйонів євро). Тож цілком логічно буде додатково оподаткувати експортерів“,- розказав виданню аналітик аналітичного центру “Об’єднана Україна” Олексій Кущ.

Ще один захід, здатний збільшити бюджетні надходження, – скасування нульової ставки ПДВ при експорті сировини. На думку експерта, це дасть можливість спочатку скоротити розміри відшкодування ПДВ при експорті, а згодом експортери сировини почнуть сплачувати певні суми до бюджету.

Ці заходи дозволять додатково залучити до бюджету близько 100 мільярдів гривень на рік. І це набагато більше, ніж та сума, яку вдасться отримати від додаткового оподаткування мікропідприємств”, – зазначив Кущ.

Своєю чергою, керівник аналітичного напряму мережі “АНТС” Ілля Несходовський пропонує підвищити імпортні мита. Це особливо важливо, оскільки уряд збирається підняти ставку ПДВ з нинішніх 20% на 2-3%.

Збільшення ПДВ призведе до підвищення цін всередині країни, в результаті чого конкурентоздатність вітчизняної продукції знизиться. І в цьому випадку вона буде витіснятися імпортним товаром, підприємства будуть банкрутувати, закриватися і переставати сплачувати податки. Тому перш, ніж піднімати ПДВ, уряд повинен задуматися про підвищення імпортних мит, які б урівняли умови для українських і імпортних товарів“, – сказав експерт.

Ольга Степанова

Recent Posts

Куди поїхати на Різдво: найкращі ярмарки Європи 2024

У Європі стартують різдвяні ярмарки — казкові локації, які щороку приваблюють мільйони туристів. Глінтвейн, ароматний…

41 хв. ago

На монетах можна розбагатіти: які копійки оцінюються майже у 40 000 грн

Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…

49 хв. ago

Від фалоса до “гівенця” за 200 тисяч доларів: 5 найгірших пам’ятників світу

Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…

1 годину ago

Мільйонерка з МСЕК розплакалась під час апеляції: що вирішив суд

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою скандальну керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу.…

1 годину ago

Пісторіус відмовився балотуватися на посаду канцлера Німеччини

Міністр оборон ФРН Борис Пісторіус вирішив не висувати свою кандидатуру на посаду федерального канцлера на…

1 годину ago

Видаляли здорові зуби заради стилю: ритуал тайванців, від якого мороз по шкірі

Видалити собі здорові зуби заради краси – звучить як сценарій фільму жахів? А ось давні…

1 годину ago