У першому кварталі 2025 року українці сплатили 2,56 млрд грн податку за “зайві” метри власної нерухомості, що на 17,7% більше порівняно з минулим роком. Цей податок спрямований на поповнення місцевих бюджетів і стягується за “зайві” метри житла, що перевищують встановлені норми.
Про це повідомляє Державна податкова служба (ДПС). Порівняно з першим кварталом 2024 року надходження зросли на 17,7%, або на майже 0,4 млрд грн, що підкреслює зростання фінансових надходжень до місцевих бюджетів через податок на нерухоме майно. Найбільші суми податків на нерухомість у першому кварталі 2025 року були сплачені в таких регіонах:
Ці показники свідчать про високий рівень володіння нерухомістю в цих регіонах. А також про значний обсяг “зайвих” квадратних метрів, які підлягають оподаткуванню.
Податок на нерухомість в Україні сплачують фізичні особи, власники квартир площею понад 60 кв. м, будинків площею понад 120 кв. м та інших типів житла, зокрема їх часток, площа яких перевищує 180 кв. м. Для обчислення суми податку нараховується ставка за кожен “зайвий” квадратний метр. Вартість податку збільшується відповідно до площі нерухомості, що перевищує мінімальні норми, визначені Податковим кодексом.
З 2025 року ставка податку на “зайвий” квадрат зросла з 100,5 грн до 106,5 грн за кожен зайвий метр площі. З цієї суми обчислюється розмір податку для квартир та будинків, площа яких перевищує визначені ліміти.
У 2025 році податок сплачується за звітний 2024 рік. Це означає, що платники податків повинні були сплатити податок на нерухомість на основі площі своїх об’єктів за минулий рік. Крім того, у 2025 році введено нову ставку податку, що дозволяє збільшити надходження до місцевих бюджетів на тлі зростання вартості “зайвих” квадратів.
Повідомлення про необхідність сплатити податок на нерухомість повинні бути надіслані власникам до 1 липня 2025 року. Оплатити податок слід протягом 60 днів після отримання цього повідомлення. Власники нерухомості повинні уважно перевіряти нарахування, адже сума податку може варіюватися в залежності від рішення місцевої влади.
Мобілізація в Україні триває через необхідність протистояти російській агресії. Парламентський комітет з національної безпеки рекомендував…
Після спалаху отруєння у львівському ресторані, діагноз сальмонельоз лабораторно підтвердився у 45 відвідувачів. Про це повідомила керівниця Львівського…
Російський диктатор Володимир Путін наразі боїться та не готовий оголошувати нову примусову мобілізацію. Про це…
Сполучені Штати Америки вперше з 2008 року розмістили тактичну ядерну зброю на території Великої Британії.…
В Україні чоловіки, які досягли 60 років, більше не підлягають мобілізації. Водночас вони можуть самостійно…
Попри підвищення виплат, більшість пенсіонерів в Україні змушені виживати, а не жити. Середня пенсія в…