Categories: Економіка

Дрібні підприємці більше не вивозять: у Києві спорожніли підземні торгівельні галереї

У підземних переходах в центрі Києва стало порожньо, вільним від орендарів є приблизно кожен другий ролет, а у деяких галереях в оренду здають вже близько 70% торгівельних площ: бізнесмени кажуть про зростання орендних ставок та падіння попиту на їхні товари.

У Києві дрібний бізнес поступово полишає формат торгівлі у підземних переходах та галереях у центрі міста. Такий висновок можна зробити з великої кількості оголошень, що виставлені на профільних майданчиках. Самі бізнесмени скаржаться на завищені орендні розцінки та зменшення кількості клієнтів.

На онлайн-майданчиках виставлені сотні оголошень про здачу в оренду ролетів у центрі міста – на пл. Слави, у підземних переходах біля Бесарабського ринку, у ТЦ “Метроград” під Хрещатиком, а також у спальних районах. Так, оренда ролету площею 4,5 кв.м. у переході на пл. Слави коштує 10 тис грн на місяць, прицьому власник зазначає, що має 5 таких вільних ролетів. А ціна на ролети чи інші торівельні приміщення на Шулявці стартуватиме від 2,7 тис грн/місяць за маленьке приміщення площею 2 кв.м., що є надто дорогою ставкою.

Ставка оренди на Шулявці складає 35 доларів/1 кв.м. на місяць

“Пропоную в оренду торгові приміщення в підземній галереї магазинів по вул. Олександра Довженко, ст.м. “Шулявська”. Площа приміщення 37 кв.м., з окремим входом. Є приміщення від 2 до 500 кв.м.”, – зазначає автор одного з таких оголошень.

Причому у оренду здаються навіть повноцінні за площею підземні магазини. Приміщення у переході біля ст.м. “Палац спорту” площею 626 кв.м. можна орендувати за 250 тис грн/місяць, за умови сплати комісії у 50% одноразово від місячної оренди. Значно менше за площею (50 “квадратів”) приміщення у переході на бул. Лесі Українки можна орендувати за 700 доларів на місяць.

Орендувати чимале приміщення на Палаці спорту можна за 250 тис грн/місяць

Найбільше вільних ролетів та торгівельних точок – у підземному переході під пл. Слави. Інформатор нарахував зо три десятки порожніх яток, на багатьох з них зазначені контакти власників з пропозицією оренди. Сусіди, які ще працюють, скаржаться на зростання орендної плати та спад відвідуваності: у числі перших, ще 2022-го, пішли продавці сувенірної продукції, втративши споживацький попит. Слідом за ними – продавці одягу та білизни й аксесуарів для смартфонів.

У галереї під пл. Слави вільно приблизно 70% ролетів та магазинів

“Тут мало не кожен місяць звільняються якісь торгівельні точки. Проблема в тому, що мілкий бізнес, ФОПи, просто “не вивозять” великої орендної плати – а народ, що проходить повз, мало цікавиться товаром. Хіба що каву купують, але ця ніша тут вже заповнена”, – киває продавчиня Марина на декілька кав’ярень у переході під пл. Слави у самому центрі Києва.

Ми поцікавилися вартістю ролетів і торгових точок у цій галереї (носить назву “ТЦ “Арсенал”). Виявилося, що орендувати найменшу точку тут коштує від 5-6 тис грн/місяць. У середньому – 10 тис грн за ролет у непоганому “прохідному” місці. А один із власників площ запропонував Інформатору орендувати магазин площею у 95 кв.м. за 50 тис грн на місяць “плюс комунальні видатки”.

У Києві продають невеличкі кав’ярні та здають в оренду найбільш “козирний” шоурум на Хрещатику

Нагадаємо, у грудні 2023 року Інформатор писав, що у Києві масово виставляють на продаж готові бізнеси, кав’ярні, що розташовані в житлових будинках, на транспортних розв’язках та біля станцій метро. Лише за один день, 24 грудня, у Києві було оголошено про продаж більше десятка таких закладів. Ще десяток оголошень з’явився напередодні. Експерти ринку бачать причину у завищених очікуваннях власників дрібного бізнесу та надто сильну конкуренцію.

А днями у Києві виставлено в оренду один з найцікавіших об’єктів комерційної нерухомості, шоурум за адресою вул. Хрещатик, 21. Поруч знаходиться “Пасаж” та ст.м. “Хрещатик”, тож потік перехожих у цьому місці гарантований у будь-який час, окрім комендантської години. Саме приміщення є фасадним, воно має величезні вітрини на два поверхи, а донедавна у ньому розміщувався магазин гаджетів Moyo.

Ольга Степанова

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

6 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

6 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

6 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

6 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

7 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

7 години ago