Categories: Економіка

Україна вичерпала запаси газу: готується рекордний імпорт блакитного палива – Bloomberg

Україна вичерпала свої газові запаси через масовані російські атаки на енергетичну інфраструктуру, що призвело до критичного дефіциту палива. Попереду, очікуються рекордні обсяги імпорту – до 5 млрд кубометрів, що стане серйозним фінансовим викликом для країни. 

Про це пише Bloomberg з посиланням на генерального директора D.Trading Дмитра Сахарука, що представляє трейдинговий підрозділ найбільшої приватної енергетичної компанії України DTEK. За його словами, у період з квітня 2025 по квітень 2026 року Україні знадобиться до 5 мільярдів кубометрів газу.

Це суттєво більше за попередні роки, коли імпорт складав лише 1 мільярд кубометрів. Високий попит спричинений як зростанням дефіциту, так і необхідністю підтримки стабільності енергосистеми.

Російські удари завдали серйозної шкоди газовій інфраструктурі України. Якщо раніше атаки були спрямовані переважно на колекторні пункти, де газ очищується та перекачується в систему транспортування, то останні удари зменшили видобуток державної компанії “Нафтогаз” майже на третину. Це змусило Україну активніше шукати альтернативні джерела енергії.

Багато експертів вважають, що реальні наслідки атак набагато гірші, ніж офіційно повідомляється. Це створює труднощі для прогнозування необхідних обсягів постачання на наступний опалювальний сезон.

Україна вимушена закуповувати газ у Європі в умовах глобального дефіциту. Європейські ціни вже зросли через початок сезону накопичення запасів, що робить імпорт ще дорожчим.

Сахарук пояснює, що буферний запас газу, який зберігався в підземних сховищах, уже використаний. Деякі обсяги необхідно залишати для підтримки тиску в системі та її безпечного функціонування. Тому поповнення запасів стає критично важливим.

Народний депутат Ярослав Железняк підкреслив, що ситуація з імпортом газу вимагає значних фінансових витрат. “Через обстріли нам цього року буде потрібно багато імпорту газу – до 5 млрд кубометрів. А це означає витрати у кілька мільярдів доларів”, – зазначив він.

Железняк також згадав, що міжнародні партнери ставлять Україні незручні питання щодо розподілу коштів. “Чи нормально, що уряд просить гроші на закупівлю газу, але одночасно хоче витратити мільярд доларів на купівлю російського обладнання для довгобуду атомних станцій?” – риторично запитують у G7.

Ковальчук Світлана

Recent Posts

Патрушев заявив, що НАТО відпрацьовує захоплення Калінінграда

Помічник правителя РФ, голова Морської колегії Микола Патрушев звинуватив НАТО у" відпрацюванні захоплення" Калінінградської області. Як повідомляє The…

2 хв. ago

Адреси українців масово перевіряють: які дані хочуть верифікувати

В Україні верифікували понад 90% назв вулиць – у рамках роботи Єдиного державного реєстру адрес…

11 хв. ago

“Верзе багато дурні”: радники Трампа виконують його накази тільки з другого разу

Президент схильний до імпульсивних рішень, тому цим неформальним правилом користуються більшість його помічників. Деякі радники…

20 хв. ago

Українці можуть залишитися без субсидій та пільг через один папірець

Про це йдеться у проєкті постанови уряду, розміщеному для обговорення на сайті ФПУ. Пробні проєкти щодо спрощення…

28 хв. ago

Для українських водіїв хочуть ввести новий штраф: про що мова

Українських водіїв можуть почати штрафувати за перевищення транспортом допустимого рівня шуму. Відтак за шумність свого…

35 хв. ago

«Справжній подарунок Сі Цзіньпіну»: WSJ оцінило мита Трампа

Американські мита, запроваджені президентом США Дональдом Трампом, стали справжнім подарунком для голови Китайської народної республіки Сі Цзіньпіна.…

44 хв. ago