Categories: Економіка

Де наші люди: в Україні скоро не буде кому працювати – похмура статистика

Внаслідок війни Україна не тільки втрачає працездатних громадян, але і молодше покоління, яке є майбутнім трудовим резервом та платниками податків. Різні ідеї щодо того, як залучити українців, які залишили країну через війну, повернутися, обговорюються серед чиновників та експертів. Запропоновані заходи включають створення нових робочих місць в Україні та перегляд питання щодо виплат біженцям у Європі.

Демографічна криза розглядається як проблема не лише збільшення кількості населення, але й як криза поповнення трудових ресурсів, оскільки зменшення цих ресурсів може призвести до фінансових труднощів у державному бюджеті. Про це розповідає сайт Фокус.

В Україні наразі зареєстровано 10,5 мільйонів пенсіонерів та 9,5 мільйонів працівників. Співвідношення між ними вважається ненормальним, оскільки на одного пенсіонера припадає менше працюючих, ніж рекомендованою мінімальною нормою в 1,5 працівника.

В Європі, навіть у зв’язку з демографічною кризою, таке співвідношення наразі становить 1:2, і за прогнозами через 25 років може стати 1:1,5, що вважається катастрофою. Аналітики зауважують, що проблема полягає не тільки в старінні населення, але й у великому розмірі тіньового сектору на ринку праці, де працюють люди, але не сплачують податки.

Україна також стикається з проблемою міграції, оскільки понад 6,44 мільйона українців перебувають за кордоном, а половина з них є економічно активним населенням. Це спричиняє співвідношення працюючих та непрацюючих на рівні 1:1, що відрізняється від ситуації в Європі, де мігранти частково компенсують нестачу трудових ресурсів.

Мар’яна Семенюк, директор рекрутації Міграційної платформи EWL, вважає, що Україні буде складно впоратися із завданням повоєнного відновлення виключно своїми внутрішніми трудовими ресурсами. Вона висловлює думку, що необхідно відкривати ринок праці для іноземних працівників та спрощувати доступ до нього вже зараз.

Експерт зауважує, що Польща вже розпочала реформувати свій підхід до міграційної політики, оскільки стикається із дефіцитом трудових ресурсів. Польські роботодавці висловлюють позитивний вигляд на привласнення працівників з Азії та Латинської Америки.

Такий підхід вже призвів до того, що кількість працівників із Колумбії в Польщі потроїлася за рік. У привласненні іноземних працівників польські бізнес та чиновники бачать потенціал для подальшого розвитку економіки країни.

Ольга Степанова

Recent Posts

Стінка на стінку: На Закарпатті працівники ліцею та батьки учнів влаштували масову бійку

Мирна буденність у Свалявському будівельному ліцеї на Закарпатті перетворилася на поле бою, де, схоже, хтось…

7 хв. ago

Україна у слабкій позиції, Путіну нема сенсу іти на переговори, – The Times

Для Володимира Путіна зараз немає особливого сенсу виходити на мирні переговори, оскільки Україна вже виснажена і…

16 хв. ago

Масштабне позбавлення пенсій у грудні: ПФУ поставив жорсткі вимоги

У грудні деякі пенсіонери в Україні можуть зіткнутися із призупиненням виплат, якщо вони не виконають…

24 хв. ago

Підбитий санкціями США, добитий “Орєшніком”: рубль стрімко дешевшає

У п'ятницю, 22 листопада, у Росії різко послабився рубль, реагуючи на нові санкції Сполучених Штатів. Курс…

31 хв. ago

Навіть ТЦК не зацікавлять: з якими проблемами не мобілізують

У 2024 році в Україні триває мобілізація, і багатьох цікавить, як хвороби серця та кровообігу…

40 хв. ago

Тотальні побори та хабарі: скандальні подробиці ситуації у ЗСУ

Тимчасова слідча комісія з питань порушення законодавства в Міноборони та ЗСУ рік вивчала ситуацію у…

49 хв. ago