Німецький оборонний концерн Rheinmetall отримав від українського уряду замовлення на будівництво заводу боєприпасів. Цей проєкт анонсували в лютому 2024 року. Його реалізація розпочнеться в короткостроковій перспективі.
Про це повідомила пресслужба Rheinmetall. Точна вартість угоди компанія не вказує, втім Rheinmetall описує суму як “low three-digit million euro” (тобто йдеться про понад 100 млн євро).
Виробництво боєприпасів почнеться протягом двох років. Підприємство має виробляти артилерійські снаряди калібру 155 мм, в тому числі й метальні заряди. Точні обсяги виробництва не уточнюються, але це буде “шестизначне число”, тобто не менше ніж 100 000 боєприпасів на рік.
“Ми втілюємо слова у життя і разом з нашим партнером створимо український центр виробництва боєприпасів. Замовлення підкреслює довіру до досвіду та виробничих потужностей Rheinmetall. Ми вдячні за можливість підтримати країну в її реіндустріалізації та зміцненні обороноздатності”, – заявив Армін Паппергер, генеральний директор Rheinmetall AG.
Зараз в Україні готують необхідну інфраструктуру. Незабаром мають створити спільне підприємство між Rheinmetall та українською державною компанією, яке керуватиме заводом боєприпасів.
В Україні 10 червня запрацював перший спільний проєкт української державної компанії “Укроборонпром” та німецького концерну Rheinmetall – цех з ремонту та виробництва бронетехніки.
Відкриття нового цеху дозволить швидше ремонтувати іноземну техніку. Водночас у перспективі в цеху вироблятимуть нові зразки броньованої техніки.
Раніше генеральний директор німецького військового концерну Rheinmetall, Армін Паппергер, оголосив про свої плани створити в Україні щонайменше чотири заводи по виробництву озброєння. Як писали журналісти, війна в Україні стимулювала німецьку збройову промисловість, оскільки країни прагнуть переозброїтися перед обличчям зростаючої загрози з боку Росії, а стрімке зростання попиту торік вивело Rheinmetall в індекс “блакитних фішок” DAX.
Нагадаємо, Росія намагалась убити гендиректора німецького виробника зброї Rheinmetall, щоб послабити підтримку України з боку німецької оборонної промисловості. Незадовго до цього стало відомо, що Україна отримає від Rheinmetall прототипи артилерійських снарядів дальністю 100 км.
У грудні 2024 року в Україні було запроваджено нові умови оподаткування, що стосуються ФОП. Одним із…
Діючому судді Господарського суду міста Києва повідомлено про підозру у державній зраді. Про це повідомляє Офіс Генерального…
Нещодавнє випробування ракети Starship, яка є найбільшою і найпотужнішою ракетою-носієм у світі, закінчилося тим, що верхній ступінь…
Скандальний український політик Євген Мураєв, якого підозрюють у державній зраді, повідомив, що живе та працює…
Обраний президент Дональд Трамп планує випустити указ, який підносить криптовалюти до рангу пріоритетних напрямів політики і дає…
Ексведучий телеканалу очільника забороненої в Україні партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука Макс…