Categories: Економіка

Що буде з доларом у 2024 році: прогноз від НБУ

У ефірі телемарафону банкір Андрій Пишний повідомив, що курс протягом нового року буде коливатися в залежності від впливу зовнішніх факторів, передає 24tv. Зокрема, йдеться про сезонність та зміни всередині ринку.

НБУ буде присутнім на валютному ринку та згладжувати надмірні і небезпечні коливання.

Пишний зазначив, що НБУ ставить собі за мету утримувати курсову стабільність та надалі популяризувати гривню. Однією з важливих змін у 2023 році він назвав перехід від фіксованого до керованого гнучкого курсу.

Різниця між курсами була суттєва і це спричиняло нестабільність фінансового ринку. Саме тому НБУ активно боровся з утвореною множинністю.

Якщо ця різниця суттєва, виникає арбітраж, спекуляції та неможливість забезпечити курсову стійкість і, що важливо, формувати очікування стабільності,
– зауважує Пишний

Банкір наголошує, що робити прогноз курсу зараз недоцільно, однак НБУ готується регулювати фінансовий ринок. Як і раніше, гривневі заощадження принесуть значний дохід, при цьому валютні депозити однаково залишаться прибутковими.

Водночас, ситуація на валютному ринку цього тижня багато в чому залежатиме від ролі Національного банку. Саме від обсягів та частоти валютних інтервенцій на міжбанку, які покликані вгамувати попит, залежатимуть курсові показники

Про це в коментарі “РБК-Україна” розповів Тарас Лєсовий, начальник департаменту казначейства “Глобус Банку”.

“Ситуація на валютному ринку навряд чи докорінним чином зміниться: від початку дії режиму “керованої гнучкості” саме міжбанк задає тон для готівкового ринку. Відтак курсові показники на готівковому ринку формуватимуться саме з огляду на безготівкові курси. Водночас ми не виключаємо, що на ринок можуть тиснути й інші фактори, дію та вплив яких прорахувати зараз вкрай важко”, – пояснив експерт.

Лєсовий нагадав, що НБУ має достатній обсяг міжнародних валютних резервів (до 40 млрд доларів), щоб реалізовувати досить гнучку тактику на міжбанку.

“Відтак можемо припустити, що валютному ринку навряд чи загрожуватимуть якісь стрімкі курсові зміни: діятиме режим частих, але різноспрямованих змін без неочікуваних падінь чи навпаки – шалених злетів”, – резюмував експерт.

Ольга Степанова

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

4 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

4 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

4 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

4 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

5 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

5 години ago