Categories: Економіка

Грошей катастрофічно не вистачає: скільки потрібно бюджету з урахуванням мобілізації

В умовах повномасштабної війни з Росією Україна всі свої ресурси перенаправляє на боротьбу з окупантами. Якщо говорити про фінанси, то сектор безпеки і оборони фінансується за допомогою всіх податкових надходжень, а також мит, зборів, платежів державних установ тощо. Як повідомили в Міністерстві фінансів 22 січня, у 2023 році видатки загального фонду державного бюджету України на сектор безпеки і оборони становили 1,843 трильйона гривень або ж 60,8% від усієї суми.

“Безпека та оборона залишається абсолютним пріоритетом і найбільшою статтею видатків державного бюджету”, — йдеться в повідомленні.

  • грошове забезпечення для військовослужбовців, поліцейських;
  • купівля військової/спеціальної техніки, озброєння, боєприпасів, продукції оборонного призначення, засобів індивідуального захисту, паливно-мастильних матеріалів, продуктів харчування;
  • медичне забезпечення;
  • та інші види витрат.
Як фінансували сектор оборони у 2023 роціФото: прес-служба мінфіну

У відомстві наголосили, що видатки сектору безпеки та оборони фінансують за допомогою податкових надходжень українців і за рахунок військових облігацій.

“Тому дуже важливо підтримувати ЗСУ, сумлінно сплачувати податки та інвестувати у військові облігації. Адже кожна залучена гривня — це інвестиція в поразку Росії”, — додали в Мінфіні.

Водночас нардеп Ярослав Железняк у своєму Telegram-каналі написав, що в Бюджеті на 2024 рік сектор оборони і безпеки збираються профінансувати на суму в 1 692 мільярди грн. Тобто виділена на цей рік сума на оборонний бюджет менша, ніж витратили у 2023-му — різниця у 151 мільярд гривень. Тим часом військові витрати збільшаться.

“Тобто вже цього року, навіть за повної підтримки міжнародних партнерів в обсязі 37-40 млрд $, перед нами стоїть величезний виклик: де знайти гроші на вже наявні військові потреби та мобілізацію? Сотні мільярдів. І ці гроші це виключно внутрішні ресурси — насамперед платників податків”, — сказано в його повідомленні.

Нагадаємо, що країна-агресор у 2024 році збирається спрямувати майже третину всіх витрат на утримання армії та оборонно-промислового комплексу. Так, на статтю “національна оборона” в РФ планують витратити 10,8 трильйона рублів, тоді як 2023 року військові витрати Кремль профінансував на 6,4 трильйона рублів.

Ольга Степанова

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

6 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

6 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

6 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

6 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

6 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

7 години ago