Київ використовує “нетрадиційні методи”, щоб запобігти енергетичній кризі на підконтрольних територіях цієї зими.
Про це пише видання The New York Times.
“Вони повністю перевозять в Україну застарілу литовську електростанцію, щоб використовувати її елементи для відновлення пошкодженої мережі; взяли в оренду плавучі електростанції у Туреччини; і навіть запросили присутність ООН на критично важливих підстанціях, сподіваючись стримати російські атаки”, – йдеться у статті.
Водночас українські офіційні особи визнали, що цих заходів буде недостатньо для запобігання відключенню електроенергії. І Україна може виявитися не готовою до більш серйозних холодів у січні.
Наприклад, елементи вживаної литовської електростанції, що мали надійти в країну ще до початку зими, потраплять до енергетик лише до наступного року.
Принагідно ведуться переговори про постачання енергетичних установок, які встановлюють на судна. Їх планують використовувати для постачання електроенергії Одеси, де не вистачає наземних потужностей для достатнього виробництва електроенергії.
“Теплоходи, які працюють на паливі або газі, будуть пришвартовані в портах регіону і почнуть передавати електроенергію в систему через берегові підстанції”, – описує принцип їх використання.
Переговори щодо оренди таких теплоходів ведуться з турецькою компанією Karpowership. Але є й інші проблеми: західні партнери поки що не згодні оплачувати цей проект. Також незрозуміле питання прикриття “енергокораблів” від російських атак.
Щодо бетонних захисних укріплень на підстанціях, пов’язаних з українськими АЕС, чиновники визнають, що вони неефективні проти ракет. Тому Київ попросив співробітників МАГАТЕ постійно перебувати на таких об’єктах, щоб РФ не завдавала ударів.
Обраний президент США Дональд Трамп у неділю пообіцяв розпочати "наймасштабнішу операцію з депортації в історії…
Українці щороку переводять годинники на годину назад та на годину вперед. Зазвичай це відбувається в…
За словами освітнього омбудсмена Надії Лещик, система освіти України наближається до критичної точки: понад 40%…
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заступився за канцлера ФРН Олафа Шольца. Він вважає невиправданою критику на його адресу…
Останні соціальні опитування, в яких брали участь українці, показують, що ставлення до поляків “дещо погіршується”,…
Росія понад рік веде наступальну кампанію на фронті. При цьому західні лідери все частіше закликають…