Про це 24 Каналу заявив економіст, член ради НБУ Василь Фурман, зауваживши, що коли НБУ переходив до керованого курсоутворення, йшлося про коливання курсу гривні. Тож можна говорити, зокрема, про сезонні коливання.
“Те, що ми спостерігали й до великої війни. Тобто особливо у зимові місяці гривня частково послаблювалася. В інші місяці гривня посилювалася. Це нині спостерігаємо”, – сказав Фурман.
Наприклад, у грудні були значні бюджетні видатки. Частина коштів потрапляє до людей, а вони хочуть так чи інакше перестрахуватися, тож купують долар. Однак сезонний фактор поступово вичерпує свою дію.
Ситуація на валютному ринку, як на мене, є стабільною і контрольованою,
– наголосив член ради НБУ.
Для Національного банку України надзвичайно важливою є курсова стабільність. Усе через те, що вона впливає, зокрема, на інфляцію. При цьому НБУ проводить жорстку монетарну політику.
Нині дохідність від гривневих активів, депозитів, чи, якщо ви купуєте облігації внутрішньої державної позики, є значно більшою. Тобто приблизно на рівні 14 – 16%. А якщо купувати долар та розмістити його на депозиті в банку, то дохідність буде приблизно 0,5 – 1%.
“Нині набагато вигідніше розміщувати в гривневих активах. Депозити в гривнях в банківській системі за минулий рік збільшилися на більше, ніж 30%. Це позитивний фактор”, – зауважив економіст.
Міністерство оборони України продовжує модернізувати додаток "Резерв+", додаючи до нього нові можливості, що полегшують взаємодію…
Колишній канцлер Німеччини Ангела Меркель вважає небезпечною майбутню роль мільярдера Ілона Маска в адміністрації новообраного…
Використання Російською Федерацією ядерної зброї є малоймовірним, але можливим. Таку думку висловив у коментарі на YouTube-каналі LIGAnet…
Багатодітна родина із Набережних Челнів готова назвати свого п’ятнадцятого спадкоємця Орєшнік або Орєшніца – на…
Під виглядом "успіху" Укрнафти демонструються фактично результати роботи двох підприємств (Укрнафта і Укртатнафта) під управлінням…
Україна має щонайменше три роки, перш ніж Росія накопичить необхідні ресурси для масштабного наступу на…