Про це 24 Каналу заявив економіст, член ради НБУ Василь Фурман, зауваживши, що коли НБУ переходив до керованого курсоутворення, йшлося про коливання курсу гривні. Тож можна говорити, зокрема, про сезонні коливання.
“Те, що ми спостерігали й до великої війни. Тобто особливо у зимові місяці гривня частково послаблювалася. В інші місяці гривня посилювалася. Це нині спостерігаємо”, – сказав Фурман.
Наприклад, у грудні були значні бюджетні видатки. Частина коштів потрапляє до людей, а вони хочуть так чи інакше перестрахуватися, тож купують долар. Однак сезонний фактор поступово вичерпує свою дію.
Ситуація на валютному ринку, як на мене, є стабільною і контрольованою,
– наголосив член ради НБУ.
Для Національного банку України надзвичайно важливою є курсова стабільність. Усе через те, що вона впливає, зокрема, на інфляцію. При цьому НБУ проводить жорстку монетарну політику.
Нині дохідність від гривневих активів, депозитів, чи, якщо ви купуєте облігації внутрішньої державної позики, є значно більшою. Тобто приблизно на рівні 14 – 16%. А якщо купувати долар та розмістити його на депозиті в банку, то дохідність буде приблизно 0,5 – 1%.
“Нині набагато вигідніше розміщувати в гривневих активах. Депозити в гривнях в банківській системі за минулий рік збільшилися на більше, ніж 30%. Це позитивний фактор”, – зауважив економіст.
В Україні військовозобов'язаних чоловіків, які порушили правила військового обліку, поліція має право затримати та доставити до…
Кожна людина знає, що спадщина - завжди животрепетне питання, особливо якщо охочих отримати майно кілька. Існують різні…
Українські постачальники комунальних послуг і виробники енергії, як повідомляється, виявляють інтерес до підвищення тарифів на…
Українцям розповіли, кому із військовозобов'язаних потрібно пройти повторний медогляд та які можуть бути наслідки при порушенні вимог…
Рахунки за опалення взимку часом приходять космічні. Особливо прикро, якщо у квартирі або будинку насправді…
Кабінет Міністрів України оголосив про амбітні плани значно підвищити якість середньої освіти протягом наступних п’яти років. Основна…