14 січня у Кабінеті Міністрів затвердили стратегію цифрового розвитку інновацій до 2030 року, яку раніше презентували фахівці Мінцифри. Один із напрямів – створення виробництва чипів. Про це повідомляє Forbes.
“В Україні з’явилося два ринки для чипів: військово-промисловий комплекс і точне землеробство”, – цитує агенція слова засновника компанії “Квазар‑Мікро” Євгена Уткіна.
У Мінцифри планують запустити виробництво чипів розміром 180, 130 та 110 нм. Це далеко не найбільш передові розробки. Наприклад, американська компанія Intel та тайванська TSMC працюють над технологіями 1,8 нм та 4 нм відповідно. Передбачається, що такі чипи дозволять Україні закрити потреби в оборонному, аграрному та автомобільному секторах.
Зараз розглядають два варіанти того, як можна налагодити виробництво. Перший передбачає залучення компанії-ліцензіара, яка буде здійснювати контроль над будівництвом підприємства. У цьому випадку держава може отримати контрольний пакет акцій фабрики. За словами фахівців, вузьким місцем може стати постачання закордонного обладнання.
“На певне високотехнологічне обладнання черга становить 12-18 місяців”, – цитує Forbes слова Олександра Груданова, який є одним з учасників робочої групи при Мінцифри.
Другий варіант того, як можна налагодити виробництво, – залучення партнера через державний тендер. У цьому випадку держава може отримати міноритарну частку, яка дозволить квотувати замовлення на виробництво.
Серед потенційних партнерів називають австрійську AMS, французьку CMP, німецькі IHP і X-FAB, французько-італійську STMicro, ізраїльську TowerSemiconductors, а також материнську компанію китайського виробника чипів SMIC – LFoundry.
За словами Євгена Уткіна, будівництво фабрики в Україні обійдеться у 5 млрд доларів. У той же час Груданов називає іншу цифру:
“Опорна цифра під час будівництва фабрики за моделлю ліцензування – до $1 млрд”.
За його словами, з моменту укладення договору до вводу фабрики в експлуатацію може минути кілька років, а повної виробничої потужності варто очікувати на кінець третього року.
Уряд України ухвалив рішення про обмеження розміру спеціальних пенсій на період воєнного стану. Нововведення, закріплені…
Кабмін затвердив академічний календар на 2024/2025 навчальний рік, який розпочався 2 вересня 2024 року та…
У Білорусі мігрантів, які перебували на прикордонній із Польщею території, вивезли у бік Росії. Про…
Київський міжнародний інститут соціології провів чергове опитування серед українців щодо вступу до НАТО та ЄС. Українці мають…
Кандидат на посаду держсекретаря США Марко Рубіо прогнозує, що Китай вторгнеться у Тайвань вже до…
Народна депутатка Мар'яна Безугла заявила, що колишній Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний має відповідати перед законом,…