Categories: Економіка

Україна хоче запустити виробництво чипів: стали відомі деталі амбітного плану

14 січня у Кабінеті Міністрів затвердили стратегію цифрового розвитку інновацій до 2030 року, яку раніше презентували фахівці Мінцифри. Один із напрямів – створення виробництва чипів. Про це повідомляє Forbes

“‎В Україні з’явилося два ринки для чипів: військово-промисловий комплекс і точне землеробство”‎, – цитує агенція слова засновника компанії “‎Квазар‑Мікро”‎ Євгена Уткіна. 

У Мінцифри планують запустити виробництво чипів розміром 180, 130 та 110 нм. Це далеко не найбільш передові розробки. Наприклад, американська компанія Intel та тайванська TSMC працюють над технологіями 1,8 нм та 4 нм відповідно. Передбачається, що такі чипи дозволять Україні закрити потреби в оборонному, аграрному та автомобільному секторах. 

Зараз розглядають два варіанти того, як можна налагодити виробництво. Перший передбачає залучення компанії-ліцензіара, яка буде здійснювати контроль над будівництвом підприємства. У цьому випадку держава може отримати контрольний пакет акцій фабрики. За словами фахівців, вузьким місцем може стати постачання закордонного обладнання. 

“‎На певне високотехнологічне обладнання черга становить 12-18 місяців”‎, – цитує Forbes слова Олександра Груданова, який є одним з учасників робочої групи при Мінцифри.

Другий варіант того, як можна налагодити виробництво, – залучення партнера через державний тендер. У цьому випадку держава може отримати міноритарну частку, яка дозволить квотувати замовлення на виробництво. 

Серед потенційних партнерів називають австрійську AMS, французьку CMP, німецькі IHP і X-FAB, французько-італійську STMicro, ізраїльську TowerSemiconductors, а також материнську компанію китайського виробника чипів SMIC – LFoundry. 

За словами Євгена Уткіна, будівництво фабрики в Україні обійдеться у 5 млрд доларів. У той же час Груданов називає іншу цифру:

“Опорна цифра під час будівництва фабрики за моделлю ліцензування – до $1 млрд”.

За його словами, з моменту укладення договору до вводу фабрики в експлуатацію може минути кілька років, а повної виробничої потужності варто очікувати на кінець третього року. 

Коломієць Надія

Recent Posts

Маск, Цукерберг та Сталоне – стало відомо, кого запросили на інавгурацію Трампа

Обраний президент США Дональд Трамп вже у понеділок, 20 січня, офіційно повернеться до Білого дому. На інавгурації…

5 хв. ago

Майже 14 000 грн: українців почали штрафувати “за інвалідність”

Українців, які підробили документи для виїзду за кордон, почали штрафувати на велику суму. Про це повідомляють Обозреватель та Стіна.…

12 хв. ago

У РФ священик шокував причиною ударів HIMARS: кара за мастурбацію і не тільки

У Росії протоієрей Андрій Ткачов поклав провину за удари HIMARS Збройних сил України по російських…

21 хв. ago

Декілька вироків наведуть лад. Юрист пояснив, чому ТЦК не карають за “бусифікацію”

Державне бюро розслідувань (ДБР) має розслідувати випадки побиття, затримання і незаконної мобілізації громадян військовослужбовцями терцентрів комплектування (ТЦК)…

30 хв. ago

Папа Римський травмувався після невдалого падіння

Папа Римський Франциск через падіння у своїй резиденції у Ватикані пошкодив руку. Про це повідомляє CNN. Як зазначає…

38 хв. ago

Райський тайський острів захлинається в тисячах тонн сміття

Навколо мегапопулярного острова Пхукет на півдні Таїланду, визнаного найбільш переповненим туристами місцем на планеті, скупчується дедалі…

49 хв. ago