План з підвищення податків – це економічна диверсія Гетманцева: економіст Кухар розкритикував ініціативу

Старший економіст Ukraine Economic Outlook Михайло Кухар розкритикував ініціативу глави податкового комітету Верховної Ради Данила Гетманцева щодо підвищення податків. Він назвав її економічною диверсією. Таке рішення може відчутно вплинути на малий бізнес.

Про це він заявив в інтерв’ю економісту Еріку Найману на YouTube-каналі HUGS.FUND. На думку Кухара, державному бюджету має бути достатньо коштів, які надходять від міжнародних партнерів.

“Я раніше був обережним. Я перестав бути обережним і вживаю словосполучення “економічна диверсія” у відношенні до дій Данила Гетманцева. Я не бачу іншого підґрунтя, я не знаю навіщо потрібні бюджету ще ці 2%”, – зазначив він.

За словами експерта, президенту Володимиру Зеленському необхідно здійснити ще кілька вдалих зустрічей з представниками Великої сімки, щоб зібрати 98% надходжень до бюджету. Водночас заради 2%, як наголошує старший економіст Ukraine Economic Outlook, доведеться “поставити на коліна” 3 мільйони підприємців, яким вдалося вижити під час великої війни.

Саме тому Кухар вважає, що на малий бізнес підвищення податків може вплинути відчутно. Він переконаний, що змінювати ПДВ не потрібно, адже держбюджету має бути достатньо коштів, які надають міжнародні партнери України.

Підвищення податків в Україні

Нардеп Данило Гетманцев нещодавно анонсував значне підвищення податків для українців. Зокрема, за його словами, піднімуть військовий збір, який громадяни України сплачують з 2014 року. Голова фінкомітету каже, що його пропозиції будуть “радикальними”.

“Ми з вами неодноразово чули від міністра фінансів, міністра оборони інформацію про те, що в бюджеті є певне недофінансування військових видатків. Це недофінансування вимірюється сотнями мільярдів гривень. Це дуже великі гроші, які не можна закумулювати точковими рішеннями або, скажімо, за кошт детінізації навіть, бо ресурс від детінізації вже використовується. У нас вже є перевиконання бюджету, але цей ресурс не зіставний з тими потребами, які є. Яким чином покрити ці видатки, ми очікуємо позицію від Кабінету Міністрів”, – сказав депутат.

Гетманцев додав, що ситуація є доволі серйозною. Тому потрібно підвищувати податки – і це підвищення буде “радикальним”. 

За розрахунками Forbes, підвищення ставки військового збору з 1,5% до 5% для найманих працівників (без урахування можливого запровадження військового збору для ФОП) може принести бюджету додатково 90–100 млрд грн на рік.

Підвищення ставки ПДВ на 1 відсотковий пункт дає близько 40 млрд грн додаткових річних доходів до бюджету. У разі підвищення ПДВ на 2 в. п. чи 3 в. п. доходи до бюджету можуть зрости на 70–80 млрд грн та 100–120 млрд грн відповідно.

Ольга Степанова

Recent Posts

Росія окупувала ще одне село в Донецькій області – DeepState

Загарбницькі війська Російської Федерації захопили українське селище Степанівка. Воно розташоване в Краматорському районі Донецької області, повідомляє у…

3 хв. ago

В Україні готують нововвведення для мобілізації

Заступник міністра оборони з питань цифровізації Катерина Чорногоренко розповіла, що планується внести правки до законодавства,…

15 хв. ago

Рустем Умєров заробив понад мільйон гривень: що відомо про зарплату міністра оборони

Міністр оборони України Рустем Умєров, який очолив відомство у вересні 2023 року, за січень–жовтень 2024…

22 хв. ago

Скандальний  закон про дрова: до кого можуть прийти з перевірками

Закон №9665, який посилює відповідальність за зберігання дров без документів, стосуватиметься лише тих, хто рубає та краде…

27 хв. ago

Вибори в США: хто переможе у президентських перегонах

Сьогодні, 5 листопада, у США відбуваються президентські вибори. Вирішальними стануть результати у кількох окремих "хитких"…

39 хв. ago

Штрафи за мову у школах: МОН роз’яснило новий законопроект про українізацію освіти

Законопроект №12086, який нещодавно було представлено у Верховній Раді, викликав резонанс в Україні. Він спрямований…

39 хв. ago