У звʼязку з повномасштабним вторгненням росії на територію Україні та втратами через це мільйонами громадян власних домівок, наразі відбудова нашої країни набирає обертів. Однак, на жаль, більшість населення відчули погіршення економічного становища. Українці, які мають середній заробіток, зіштовхнулися із фінансовими проблемами щодо відновлення постраждалих чи зруйнованих домівок. Водночас будівельні матеріали тільки зростатимуть у вартості, застерігають експерти. На щастя, держава розробила програму щодо допомоги українцям — отримання компенсації за пошкоджене чи знищене житло.
Про це пише Деньги.ua, посилаючись на інтерв’ю журналістів “СтопКору” з головою комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олени Шуляк.
Шуляк розповіла медійникам, що кожна людина, у якої було пошкоджене чи зруйноване житло, може отримати від держави компенсації, не чекаючи репарацій від РФ. Примітно, для того щоб зробити швидкий поточний ремонт у пошкодженій домівці й підготуватися до зими 2023-24 року, громадяни мають можливість отримати 200 тис. грн.
Лідерка партії “Слуга народу” каже, що отримати виплату можна, звернувшись до спеціальних комісій, створених при органах місцевого самоврядування. Кожна з них має відповідний чек-лист із зафіксованими переліком можливих руйнувань і того, скільки коштує кожний елемент, потрібний для відновлення. Пані Олена зауважує: там зазначається, до прикладу, вартість заміни вікна, квадратний метр пошкодженої стелі, відповідне обладнання і т.д.
Шуляк наголошує: скористатися нарахованою компенсацією можна лише протягом 12 місяців. Якщо термін закінчився, гроші за цільовим призначенням використано не було, кошти повернуть до держбюджету, звідки їх розподілятимуть вже іншим людям і програмам.
Нагадаймо, що у нещодавньому розслідуванні журналісти “СтопКору”, поспілкувашись із комерційною директоркою «ІнтерГал-Буд» Аллою Лаєвською, зʼясували: порівняно з періодом до великої війни з рф ціни на цемент і бетон зросли у два рази. Експертка розповіла, що будь-які коливання вартості на відповідні матеріали безпосередньо впливають і на те, скільки коштуватиме зведення житлових будинків.
Фахівці зазначають: через російську агресію наразі в Україні можна помітити обмежений ресурс виробництва будматеріалів. Крім того, були втрачені деякі потужності, що також призвело до подорожчання. Ба більше, зріст цін повʼязаний і з підвищенням вартості на енергоносії, паливо та деякі базові витратні елементи виробництва. Та, на жаль, експерти попереджають: ціни на відповідні матеріали лише зростатимуть, якщо ірландський виробник CRH, що і так є власником трьох цементних заводів в Україні, придбає ще два в італійської корпорації Buzzi SpA та монополізує таким чином ринок.
Частка CRH на ринку зросте до 46% у разі успішності угоди. Тим часом, згідно з частиною першою статті 12 Закону України “Про захист економічної конкуренції” суб’єкт господарювання займає монопольне (домінуюче) становище на ринку товару, коли частка перевищує 35%. Так, існує загроза початку контролю ірландським виробником половини ринку цементу України.
У листопаді 2024-го пенсійні виплати збільшаться у тих пенсіонерів, хто отримає право на вікову надбавку.…
Загарбницькі війська Російської Федерації захопили українське селище Степанівка. Воно розташоване в Краматорському районі Донецької області, повідомляє у…
Заступник міністра оборони з питань цифровізації Катерина Чорногоренко розповіла, що планується внести правки до законодавства,…
Міністр оборони України Рустем Умєров, який очолив відомство у вересні 2023 року, за січень–жовтень 2024…
Закон №9665, який посилює відповідальність за зберігання дров без документів, стосуватиметься лише тих, хто рубає та краде…
Сьогодні, 5 листопада, у США відбуваються президентські вибори. Вирішальними стануть результати у кількох окремих "хитких"…