Categories: Економіка

Зростання економіки Росії прискорюється попри санкції Заходу – The Economist

Незважаючи на жорстокі санкції, економіка Росії ” неабияк зростає”. Виявляється, що величезні видатки під час війни дійсно підштовхують економіку.

Про це пише журнал The Economist.

Очікується, що цього року російський ВВП зросте більш ніж на 3% у реальному вираженні, що швидше, ніж у 95% більш заможних країн.

“Економіка прискорюється. Безробіття близьке до рекордно низького рівня, у рубля все добре. Щоправда, інфляція надто висока – у червні ціни зросли на 8,6% у річному обчисленні, що значно вище за цільовий показник центрального банку в 4%, але зі зростанням грошових доходів на 14% у річному обчисленні купівельна спроможність росіян швидко зростає”, – ідеться в статті.

Для тих, хто скептично ставиться до офіційної статистики РФ, видання наводить дані незалежної соціологічної компанії “Левада-центр”, які фіксують зростання споживчих настроїв у Росії.

“Тільки один раз за останні три десятиліття настрої були кращими. Впевненість росіян у власному фінансовому становищі, згідно з офіційними даними, нещодавно підскочила до рекордно високого рівня. Вони більш схильні робити великі покупки, такі як машина або диван, а ресторани переповнені. Минулого року росіяни імпортували на 18% більше коньяку, ніж 2019 року, за нашою оцінкою, при цьому на 80% збільшився імпорт ігристого вина. Сбербанк, найбільша фінансова установа Росії, зазначає, що в червні загальні споживчі витрати зросли на 20% у річному обчисленні в номінальному вираженні”, – ідеться в статті.

Останні дані “різко контрастують з 2010-ми роками, коли обсяг виробництва і доходів зростали повільно або взагалі не зростали”.

Причому це не пов’язано зі зростанням експорту вуглеводнів, який у доларовому вираженні рік від року падає. Видання називає дві причини зростання. Перша – високі держвидатки, зокрема на соціальні виплати військовим. Друга – високі відсоткові ставки, які приваблюють інвесторів із “дружніх країн” і знижують ціну на імпорт. Одночасно російський уряд захистив реальний сектор економіки від “жорсткої” грошово-кредитної політики.

При цьому прогнози видання робить негативні.

“За поточних ставок фінансові резерви Росії будуть вичерпані приблизно через п’ять років; тим часом уряд зіткнеться з високими витратами на запозичення. Але наразі Путін повинен перемогти у війні. І вечірка триває”, – пише The Economist.

Ольга Степанова

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

4 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

4 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

4 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

4 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

4 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

4 години ago