Categories: Економіка

В Україні IT-ринок переживає довготривалу кризу: зарплати різко впали

Повномасштабне вторгнення Росії у 2022 році різко змінило тенденції на ринку праці. Попит на українських айтівців зменшився, а зарплати перестали зростати.

Про це свідчать результати дослідження DOU. 

На початку 2021 року лише обмежена кількість українських айтівців мала змогу похвалитися зарплатою в розмірі $5 тис. і більше. Проте, до кінця того ж року ця ситуація змінилася, і частка фахівців з таким доходом значно зросла.

Але вторгнення Росії в 2022 році раптово змінило картину. Значна частина фахівців тепер заробляє менше $2 тис., а кількість тих, хто отримує від $2 тис. до $5 тис., також зменшилася.

Нині лише 9% українських айтівців мають зарплату в розмірі $6 тис. або більше. Серед них переважають розробники та DevOps-спеціалісти. Ці високі зарплати стали рідкістю, згадка про компенсацію у розмірі $10 тис вже звучить екзотично. У нетехнічних фахівців спостерігаються інші тенденції, зокрема, зростання заробітної плати.

Зарплати в українському ІТ-секторі постійно змінюються, це пов’язано із різноманітними впливами, включно з геополітичними, технічними та економічними факторами. Аналітики назвали ряд факторів, який може прямо впливати на зарплатню, а саме:

  • Вибір компанії. Вибір правильної компанії може визначити вашу зарплату. Стартапи готові платити високі зарплати досвідченим технічним фахівцям Senior+ з гарним рівнем англійської мови.
  • Місце проживання. Масові переїзди фахівців та віддалена робота змінили ситуацію. Тепер у Києві, Львові та Ужгороді близько 10% айтівців отримують понад $6 тис., тоді як в Одесі таких лише 5%.
  • Технічні навички та спеціалізація. Технічні навички також впливають на суму доходу. Найбільші шанси на отримання понад $6000 мають менеджери високого рівня, а також досвідчені фахівці DevOps.

Сфера, в якій працює фахівець, має значення. Зараз найкращі зарплатні перспективи у досвідчених техфахівців рівня Senior+, що працюють у сфері Blockchain, Machine Learning та High Load Systems. Близько 40% з них отримують понад $6 тис.

Стало відомо, як змінився ринок праці за січень 2024-го.

Лисенко Катерина

Recent Posts

Докучає шкідлива звичка: як швидко “перепрограмувати” мозок

Шкідливі звички — це не лише про куріння чи переїдання. Це будь-які повторювані дії, які…

39 хв. ago

Автомати замість книжок: хто не уникне військового вишколу за новим законом

Нещодавно міністр освіти і науки України Оксен Лісовий повідомив, що з 1 вересня 2025 року в…

48 хв. ago

Прощення боргу від банку може обернутися спустошенням гаманця: доведеться сплатити податки

Якщо банк вибачив чи анулював вашу кредитну заборгованість, не поспішайте радіти – це може вплинути…

56 хв. ago

Чехія незаконно відмовляє у тимчасовому захисті українцям: хто під загрозою

Чехія продовжує відмовляти у тимчасовому захисті українцям, які подавали заяву на такий самий захист в…

1 годину ago

Жодного шансу на відстрочку: які документи більше “не існують” для ТЦК

Сотні військовозобов’язаних українців опинилися у правовій пастці. Після ліквідації медико-соціальної експертної комісії (МСЕК), документи, які…

1 годину ago

Бонус за працю: хто з українців зможе отримати 10 пенсій однією виплатою у 2025 році

2025 року для деяких українців передбачено приємний фінансовий бонус при виході на пенсію — одразу…

1 годину ago