Упродовж 2023 року кількість російських фігурантів західних санкційних списків збільшилася більше, ніж удвічі. Про це свідчить статистика X-Compliance.
Станом на 31 грудня у списках санкцій ООН, США, ЄС, Великобританії, Швейцарії, Нідерландів, Бельгії, Латвії, Польщі, Чехії, Австралії, Нової Зеландії, Канади, Сінгапуру, Японії, Китаю та України безпосередньо названо 33 714 фігурантів. З них 18 483 іноземні особи та 15 231 росіянин – рік тому ці показники дорівнювали відповідно 24 101, 16 297 та 7 804.
РФ у списках обмежень представляють 8 410 фізичних осіб та 6 821 компанія (рік тому – 4 832 та 2 972). Серед російських компаній, включених у списки санкцій, 13,2% займаються гуртовою торгівлею, 9,7% – науковими дослідженнями та розробками, 7,3% – виробництвом комп’ютерів, електроніки та оптики, 5,2% – наданням фінансових послуг, 5,1% – розробкою програмного забезпечення.
За «правилом 50%», яке застосовується в межах санкцій OFAC (США), Євросоюзу та Великої Британії (HM Treasury), обмеження поширюються і на компанії, не вказані у зазначених списках безпосередньо, але якими його фігуранти володіють на 50 або більше відсотків. Під ризиком поширення дії цього правила на 31 грудня перебували 4 643 російські компанії.
Рівень заробітної плати в державних органах України демонструє величезну різницю між зарплатами чиновників та середнім…
Темпи мобілізації в Україні знижуються, що викликає занепокоєння у керівництва країни. Про це повідомив секретар…
Іноді трапляється, що військово-лікарська комісія (ВЛК) визнає особу придатною до військової служби, але через стан…
У зимовий сезон шапка стає не тільки засобом захисту від холоду, а й важливою деталлю…
Колишній президент Росії та заступник голови Ради безпеки Дмитро Медведєв заявив, що Дональда Трампа чекає…
Фінансові зобов'язання подружжя, взяті під час шлюбу, можуть стати справжнім випробуванням після розлучення. Борги, кредити…