Українська екосистема стартапів активно розвивається завдяки низці ініціатив та підтримці різних структур. Центральними елементами цієї екосистеми є інкубатори, фонди та акселераційні програми, які забезпечують необхідні ресурси та підтримку для нових проектів. Видання Finteco повідомляє більш детально про різні можливості для стартапів.
Одним із елементів екосистеми є Український фонд стартапів (USF), який в перший рік повномасштабної війни, протягом 2022 року профінансував стартапи на загальну суму понад 47 млн грн. Фонд організовує грантові, акселераційні програми та ваучери для інновацій, допомагаючи стартапам залучити значні інвестиції та супутні сервіси. Така підтримка дозволяє стартапам швидко рухатися від рівня MVP до ринкової конкурентоспроможності.
Оцінюючи потенціал стартапів, USF враховує критерії затребуваності, здійсненності та життєздатності проектів. Важливість наявності чіткої бізнес-моделі, технологічної валідації, інноваційності, а також достатності ресурсів для реалізації поставлених цілей стає вирішальним фактором у виборі проектів для фінансування.
Ще один інвестиційний фонд – Angels for Ukraine, який допомагає українським стартапам отримати до 500,000 євро. Цей фонд залучає як місцевих, так і міжнародних інвесторів для підтримки нових бізнес-ідей. Фонд запустив спеціальну програму, щоб фінансово підтримати молоді стартапи. Організація також допомагає отримати доступ до мережі контактів, що важливо стартапам, які намагаються масштабувати їхні проєкти. Angels for Ukraine пропонує ресурси та наставництво, які допомагають стартапам розвиватися і просуватися на міжнародні ринки.
Ця програма є частиною більшої української стартап-екосистеми, яка включає різні платформи та ініціативи для підтримки молодих компаній. Інвестиційний фонд сприяє розширенню можливостей для підприємців та стимулює залучення нових інвесторів.
UNIT.City виступає як акселераційна платформа та інтегратор стартапів в екосистему. Вони пропонують фізичний простір NEST, де команди стартапів можуть працювати над своїми проектами, отримуючи підтримку від досвідчених менторів та доступ до ресурсів для розвитку.
Крім того, програма Polish-Ukrainian Startup Bridge, фінансується програмою “Польська допомога” і співпрацює з Українським фондом стартапів та іншими партнерами, як-от Investment Capital Ukraine та Sigma Software Labs. Ця програма має на меті стимулювати співпрацю між польськими та українськими стартапами, відкриваючи додаткові можливості для розвитку і входження на нові ринки.
У листопаді 2024-го пенсійні виплати збільшаться у тих пенсіонерів, хто отримає право на вікову надбавку.…
Загарбницькі війська Російської Федерації захопили українське селище Степанівка. Воно розташоване в Краматорському районі Донецької області, повідомляє у…
Заступник міністра оборони з питань цифровізації Катерина Чорногоренко розповіла, що планується внести правки до законодавства,…
Міністр оборони України Рустем Умєров, який очолив відомство у вересні 2023 року, за січень–жовтень 2024…
Закон №9665, який посилює відповідальність за зберігання дров без документів, стосуватиметься лише тих, хто рубає та краде…
Сьогодні, 5 листопада, у США відбуваються президентські вибори. Вирішальними стануть результати у кількох окремих "хитких"…