Categories: Економіка

У Раді анонсували підвищення податків в Україні: “Потрібно 5 мільярдів доларів“

В Україні очікується підвищення податків, яке пов’язане із повномасштабною війною. Голова комітету з питань фінансів та податкової політики Данило Гетманцев назвав це непопулярним рішенням, але необхідним у тих складних умовах, в яких опинилася вітчизняна економіка.

За словами депутата, зараз 60% видатків держбюджету направляють на безпеку та оборону, близько 40% від ВВП. Це дуже важко для державного бюджету. Гетманцев прокоментував інформацію щодо можливого підвищення ПДВ, яке автоматично підвищує ціни, а також та військового збору.

“Це погане рішення з тих, що в нас є на столі. Воно погане для економіки. Але, коли ми обираємо між життям і грошима, то, безперечно, ми обираємо життя. Тому ми вимушені будемо, напевне, це рішення ухвалювати”, – зазначив народний обранець.

Представник партії “Слуга народу” нагадав, що наслідки для економіки будуть фатальними, якщо українська армія не буде профінансована. Тому гроші на забезпечення військовослужбовців мають знайти. Данило Гетманцев наголосив, що парадигми – підвищувати податки чи ні, насправді немає.

“Якщо не буде чим фінансувати армію, не буде снарядів, не буде зброї – росіяни будуть під нашою столицею, наприклад. Або ми – щоб цього не допустити – все ж таки підвищимо податки, і так всі разом власним коштом профінансуємо ці снаряди”.

За словами Гетманцева, Мінфін не поспішає спростовувати інсайд щодо майбутнього зростання ПДВ та військового збору. Проте він наголосив що інакше величезну суму, яка потрібна Україні, взяти ніде.

“Без змін основних бюджетоутворювальних податків суму у 5 млрд доларів (а потреби більші) зібрати неможливо”, – підкреслив депутат ВРУ.

За словами політика, основними джерелами фінансування є податок на доходи фізичних осіб, податок на додану вартість, військовий збір, акцизи. Причому акцизи вже змінюють, у першому читання ухвалено два законопроєкти.

Щодо податку на прибуток, то він навряд чи буде змінюватись через певні особливості адміністрування, що не дозволяють швидко зібрати кошти. Є складність з оперативним збором грошей та їх надходженням до державного бюджету у зв’язку з річним податковим періодом. А от з ПДВ та військовим збором проблем немає.

Ольга Степанова

Recent Posts

Режим сну Меган Маркл і Кейт Міддлтон: які звички приховують королівські сім’ї

Створення оптимального режиму сну має вирішальне значення для забезпечення повноцінного відпочинку. У сучасному світі технологій…

7 хв. ago

Повістки поштою: куди надсилатимуть людям без держреєстрації

Навіть якщо військовозобов’язаний громадянин не має державної реєстрації, це не звільняє його від процесу загальної мобілізації в…

14 хв. ago

На пенсію із повними кишенями грошей: українці можуть отримати одразу 10 окладів

Скористатися можливістю та отримати одразу 10 окладів перед виходом на пенсію можуть працівники державних та…

16 хв. ago

25-річна блондинка всього за тиждень переспала із сотнею студентів та їхніми батьками: рекорд побито

Актриса "кіно для дорослих", 25-річна блондинка Бонні Блу з Великобританії з початку 2024 року набула…

28 хв. ago

Король Чарльз змінює харчові звички: в обідньому меню з’явилося авокадо

Король Великої Британії Чарльз III, відомий своїм щільним графіком і звичкою пропускати обід, почав вносити…

29 хв. ago

Школярів чекають важливі зміни – доведеться обирати

З наступного року українські діти, які через війну були змушені виїхати за кордон, отримають унікальну…

37 хв. ago