Вітрові турбіни у Великій Британії вперше обігнали газові електростанції як джерело електроенергії номер один. Однак це не означає, що електроенергія у Британії стане дешевшою.
Про це повідомляє Bloomberg. Згідно з даними Національного оператора енергетичної системи, торік вітер становив 29% у структурі виробництва електроенергії в Британії, тоді як частка газу скоротилася лише до чверті.
Велика Британія планує величезне нарощування вітроенергетики в найближчі роки, щоб більш ніж втричі збільшити сьогоднішні офшорні потужності, сподіваючись, що дешеві відновлювані джерела енергії забезпечать переважну більшість генерації на початку наступного десятиліття. Ідея полягає як у скороченні викидів, так і в зниженні рахунків для споживачів.
Востаннє газ становив таку малу частку генерації в країні у 2013 році, коли в системі домінувало вугілля, а відновлювана енергетика працювала на значно нижчому рівні. Дані NESO включають зберігання та імпорт електроенергії.
Попри цю віху, більше вітру й менше газу не обов’язково призведе до зниження цін на електроенергію. Урядові плани щодо енергетичного майбутнього країни включають відносно стабільну кількість газових потужностей з розрахунком на те, що вони будуть потрібні набагато менше часу.
Переривчастий характер вітру, який зараз домінує в енергосистемі, означає, що це резервне постачання необхідне.
За прогнозами Bloomberg, цього тижня вітрогенерація у Великій Британії різко впаде з 15 гігават до 3 гігават, якщо вірити моделям агентства. У зв’язку з падінням температури, що збільшить попит на опалення в найближчі дні, це може призвести до стрімкого зростання цін на електроенергію.
Використання газових електростанцій впродовж меншого часу, але як резервний варіант, може призвести до зростання цін на електроенергію.
За планами уряду Британії, до 2030 року потужність офшорних вітроелектростанцій зросте більш ніж утричі – до 50 гігават. Це вже зараз призводить до перевантаження енергосистеми, оскільки більш вітряні райони скорочують виробництво електроенергії, оскільки її неможливо транспортувати в райони, які її найбільше потребують.
Поточний перегляд ринку електроенергії може розділити Велику Британію на різні зони, кожна з яких матиме окрему ціну, що відображатиме баланс попиту та пропозиції, а також кількість вільного місця в енергосистемі. Очікується, що цей перегляд завершиться на початку 2025 року.
Ще однією зміною минулого року стало те, що імпорт електроенергії обігнав атомну генерацію, ставши третім за величиною джерелом енергії.
Велика Британія перейшла на імпорт з Європи після закриття останньої вугільної електростанції на початку цього року. Однак уряд також пообіцяв зменшити рахунки для споживачів, частково покладаючись менше на закупівлі з-за кордону і більше на внутрішні відновлювані джерела.
У другому кварталі курс криптовалюти біткоїн може досягти близько 120 тисяч доларів за монету, що стане для неї…
Адвокат Роман Сімутін у коментарі УНІАН розповів, що наразі до лав ЗСУ можуть призвати будь-якого військовозобов'язаного, старшого за…
Сили противника, зосереджені в окремих районах Сумщини, наразі не мають достатнього потенціалу, аби здійснити прорив…
Результати опитування, опубліковані 29 квітня, на 100-й день перебування Трампа при владі, є останньою ознакою…
Відома телеведуча Катя Осадча показала трендову сукню на весну 2025, яка вже встигла завоювати серця…
Штучний інтелект змінює думку користувачів ефективніше, ніж люди. Це встановили дослідники з Цюрихського університету в…