Мінімальна зарплата в Україні 2025 року вплине також на розмір мінімальної пенсії за віком
31 жовтня у першому читанні прийнято проєкт закону про Держбюджет на 2025 рік. За ним розмір мінімальної зарплати з 1 січня становитиме 8 тис. грн. Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб на весь 2025 рік планують залишити на рівні 3 028 грн.
Таким чином у 2025 році мінімальна зарплата не зміниться в порівнянні з 2024 роком, як і прожитковий мінімум.
Розмір мінімальної зарплати впливає на виплати працівникам, посадові оклади яких менші за встановлений рівень мінімальної зарплати на поточний рік.
У наступному році прожитковий мінімум на одну працездатну особу на місяць дорівнюватиме 3 028 грн.
А також:
Як зазначено у Бюджетній декларації, мінімальну зарплату та прожитковий мінімум (від нього залежить мінімальна пенсія), планують заморозити до 2027 року.
На розмір мінімальної пенсії за віком впливає розмір мінімальної зарплати. Для осіб, які досягли 65 років, мінімальний розмір пенсії становить 40% від мінімальної заробітної плати.
Отже, у 2025 році мінімальна пенсія за віком після досягнення 65 років становитиме 3 200 грн.
Також у 2025 році рівень забезпечення прожиткового мінімуму для призначення допомоги відповідно до Закону «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» у відсотковому співвідношенні до прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення становитиме:
Нагадаємо, збільшення мінімальної зарплати у 2025 році навіть на 100 грн може серйозно вдарити по бюджету. Як заявила очільниця комітету Верховної Ради з бюджету Роксолана Підласа, прожитковий мінімум не можуть підняти до фактичного рівня, оскільки до нього прив’язано багато виплат, а соціальні стандарти можуть бути переглянуті тільки в разі зростання ВВП.
В Україні середня заробітна плата за вакансіями у серпні 2024 року, порівняно з серпнем минулого року, зросла на 18,9% – до 19 674 грн. А середня зарплата за резюме зросла за рік на 14% – до 20 503 грн.
Примітно, що роботодавці все частіше надають перевагу жінкам. Причиною цьому стала мобілізація чоловіків і складнощі з їх бронюванням. Так, під час війни багато жінок стали підприємцями, які створюють робочі місця, і тому серед нових бізнесів 59% відкрили жінки.
До слова, війна з Росією виснажує робочу силу в Україні. Підприємства намагаються покрити гостру нестачу кадрів, наймаючи більше жінок на традиційно чоловічі посади, а також звертаючись до підлітків, студентів та працівників старшого віку.
Японський автовиробник Nissan оголосив про скорочення 9 тис. робочих місць у всьому світі через падіння…
Багато людей навіть не здогадуються, що кісточки мандаринів — корисний і навіть лікувальний продукт. У…
Контррозвідка Служби безпеки України викрила та затримала російського "крота", що діяв у волинському ТЦК та…
Чинний президент США Джо Байден після того, як залишить посаду президента США, отримає нову важливу роль. Він незабаром…
ВООЗ визнала, що останніми роками нові вакцини розробляли частіше заради можливого прибутку, а не через…
Синоптик Наталя Діденко розповіла, на яку погоду чекати українцям у п'ятницю, 8 листопада. Як передає "Хвиля", про…