Categories: Економіка

Товари з України захоплять ринок ЄС: чиє місце займемо

Те, що Європейський Союз (ЄС) закрив свій ринок для товарів з Росії, створює нові можливості для українських виробників, які в змозі заповнити його необхідними готовими виробами або сировиною. Зокрема найперспективнішими напрямами для експорту є сільське господарство, добування корисних копалин та металургія.

Про це йдеться у липневому Інфляційному звіті Національного банку України (НБУ), експерти якого проаналізували тенденції розвитку європейських споживачів. Вони наголосили, що географічне розташування та кліматичні особливості країн ЄС зумовлюють високу їхню залежність від імпорту сільськогосподарської, текстильної та деревообробної продукції. До таких товарів належать:

  • женьшень;
  • кокосова олія;
  • риба;
  • спеції;
  • горіхи.

Вони посилаються на те, що ЄС орієнтується на геополітично близькі країни, до яких належить Україна. “Доволі швидка відмова ЄС від російських товарів свідчить про значний потенціал для переорієнтації торговельних потоків”, – зазначають аналітики.

“Перспективними напрямами збільшення присутності українських виробників на європейському ринку можуть бути заміщення агропродукції, експорт продукції добувної промисловості та металургії. Також значним є простір для виробників технологічних товарів, зокрема продукції ВПК, ураховуючи зростання оборонних видатків у багатьох країнах ЄС”, – впевнені у Нацбанку.

Крім того, ЄС також значною мірою залежить від імпорту лікарських препаратів та інгредієнтів до них (АФІ), головними постачальниками яких є Індія та Китай. Обидві країни є світовими лідерами виробництва фармакологічної продукції.

“Водночас наявність у ЄС розвиненого фармакологічного сектору не гарантує взаємозамінності європейських та імпортних АФІ з огляду на спеціалізацію компаній та двократну середню різницю в цінах експорту за межі ЄС та імпорту з країн поза ЄС. Україна за останніх шість років спорадично експортувала окремі АФІ до ЄС та з огляду на значні фармакологічні потужності має перспективи розширення постачань за умови отримання “фармацевтичного безвізу”, – вказують аналітики.

До української медичної продукції, яка може зацікавити Євросоюз, в НБУ віднесли проміжні продукти й генеричні препарати з критичного переліку лікарських засобів ЄС:

  • антибіотики;
  • тромболітики;
  • інсулін;
  • жарознижувальні;
  • засоби для знеболення.
Ольга Степанова

Recent Posts

Мобілізація в Україні: скільки діє “броня” від призову

В Україні військовозобов'язані можуть отримати відстрочку від мобілізації на строк до 90 днів, як повідомляє…

6 хв. ago

У YouTube з’явилася кнопка “Хайп”

Головний відеохостинг планети YouTube почав розгортати нову функцію для користувачів. Ця опція пропонує глядачеві зайняти…

20 хв. ago

До 80 тисяч гривень на дім: кияни можуть отримати безкоштовні генератори

Київська міська влада запровадила програму часткової компенсації вартості генераторів та сонячних батарей для багатоквартирних будинків.…

27 хв. ago

У небі залишаться тільки супутники Ілона Маска: Starlink відріже Землю від решти Всесвіту

Учені з Нідерландів стверджують, що радіохвилі від зростаючої мережі супутників Ілона Маска можуть назавжди закрити…

2 години ago

Швейцарія може запровадити платіжні картки для біженців

Парламент Швейцарії підтримав створення платіжної системи для прохачів притулку на основі спеціальних дебетових карток. Йдеться…

2 години ago

Механік назвав “ахіллесову п’яту” французьких автомобілів: чому краще про них забути

Існує серйозна проблема, з якою люди стикаються знову і знову, коли купують французькі автомобілі, пише Express, поділившись…

2 години ago