Те, що Європейський Союз (ЄС) закрив свій ринок для товарів з Росії, створює нові можливості для українських виробників, які в змозі заповнити його необхідними готовими виробами або сировиною. Зокрема найперспективнішими напрямами для експорту є сільське господарство, добування корисних копалин та металургія.
Про це йдеться у липневому Інфляційному звіті Національного банку України (НБУ), експерти якого проаналізували тенденції розвитку європейських споживачів. Вони наголосили, що географічне розташування та кліматичні особливості країн ЄС зумовлюють високу їхню залежність від імпорту сільськогосподарської, текстильної та деревообробної продукції. До таких товарів належать:
Вони посилаються на те, що ЄС орієнтується на геополітично близькі країни, до яких належить Україна. “Доволі швидка відмова ЄС від російських товарів свідчить про значний потенціал для переорієнтації торговельних потоків”, – зазначають аналітики.
“Перспективними напрямами збільшення присутності українських виробників на європейському ринку можуть бути заміщення агропродукції, експорт продукції добувної промисловості та металургії. Також значним є простір для виробників технологічних товарів, зокрема продукції ВПК, ураховуючи зростання оборонних видатків у багатьох країнах ЄС”, – впевнені у Нацбанку.
Крім того, ЄС також значною мірою залежить від імпорту лікарських препаратів та інгредієнтів до них (АФІ), головними постачальниками яких є Індія та Китай. Обидві країни є світовими лідерами виробництва фармакологічної продукції.
“Водночас наявність у ЄС розвиненого фармакологічного сектору не гарантує взаємозамінності європейських та імпортних АФІ з огляду на спеціалізацію компаній та двократну середню різницю в цінах експорту за межі ЄС та імпорту з країн поза ЄС. Україна за останніх шість років спорадично експортувала окремі АФІ до ЄС та з огляду на значні фармакологічні потужності має перспективи розширення постачань за умови отримання “фармацевтичного безвізу”, – вказують аналітики.
До української медичної продукції, яка може зацікавити Євросоюз, в НБУ віднесли проміжні продукти й генеричні препарати з критичного переліку лікарських засобів ЄС:
Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…
У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…
Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…
Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…
Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…
З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…