Те, що Європейський Союз (ЄС) закрив свій ринок для товарів з Росії, створює нові можливості для українських виробників, які в змозі заповнити його необхідними готовими виробами або сировиною. Зокрема найперспективнішими напрямами для експорту є сільське господарство, добування корисних копалин та металургія.
Про це йдеться у липневому Інфляційному звіті Національного банку України (НБУ), експерти якого проаналізували тенденції розвитку європейських споживачів. Вони наголосили, що географічне розташування та кліматичні особливості країн ЄС зумовлюють високу їхню залежність від імпорту сільськогосподарської, текстильної та деревообробної продукції. До таких товарів належать:
Вони посилаються на те, що ЄС орієнтується на геополітично близькі країни, до яких належить Україна. “Доволі швидка відмова ЄС від російських товарів свідчить про значний потенціал для переорієнтації торговельних потоків”, – зазначають аналітики.
“Перспективними напрямами збільшення присутності українських виробників на європейському ринку можуть бути заміщення агропродукції, експорт продукції добувної промисловості та металургії. Також значним є простір для виробників технологічних товарів, зокрема продукції ВПК, ураховуючи зростання оборонних видатків у багатьох країнах ЄС”, – впевнені у Нацбанку.
Крім того, ЄС також значною мірою залежить від імпорту лікарських препаратів та інгредієнтів до них (АФІ), головними постачальниками яких є Індія та Китай. Обидві країни є світовими лідерами виробництва фармакологічної продукції.
“Водночас наявність у ЄС розвиненого фармакологічного сектору не гарантує взаємозамінності європейських та імпортних АФІ з огляду на спеціалізацію компаній та двократну середню різницю в цінах експорту за межі ЄС та імпорту з країн поза ЄС. Україна за останніх шість років спорадично експортувала окремі АФІ до ЄС та з огляду на значні фармакологічні потужності має перспективи розширення постачань за умови отримання “фармацевтичного безвізу”, – вказують аналітики.
До української медичної продукції, яка може зацікавити Євросоюз, в НБУ віднесли проміжні продукти й генеричні препарати з критичного переліку лікарських засобів ЄС:
Проблема з тим, що ЗСУ втрачає багато людей на війні, криється в їхній не завжди…
Один удар гіперзвуковою балістичною ракетою "Орешник" з ядерним зарядом здатний повністю знищити Київ. З такою…
Попри війну, яку розпочала Росія, українці продовжують отримувати пенсії та звертатися за їх призначенням. Кожного року в…
Путін записав відеозвернення про «Орешник» з того ж бункера, що й запис від 24 лютого…
За даними Sinoptik.ua, погода на вихідні в Україні всім переконливо покаже, що зима близько. У…
Найбільш ефективний спосіб позбутися другого підборіддя – це знизити кількість жиру в організмі, іншими словами, схуднути.…