Ціни на електроенергію в Німеччині у перший торговий день року тимчасово впали нижче нуля. Подібний феномен відбувається дедалі частіше в Європі у зв’язку зі збільшенням потужностей відновлюваних джерел енергії. Про це пише Bloomberg.
Ціни були від’ємними протягом чотирьох годин вночі, коли виробництво вітрової енергії досягло 40 гігаватів, що значно перевищило попит.
У 2023 році в Європі було зафіксовано рекордну кількість годин з від’ємними цінами: у Німеччині – 468 годин (на 60% більше, ніж попереднього року), у Франції – 356 годин (удвічі більше), тоді як Іспанія вперше стикнулася з від’ємними цінами (247 годин). Це створює певні проблеми.
Деякі політики закликають обмежити субсидії, оскільки уряди повинні гарантувати виробникам мінімальну оплату, навіть коли енергія не потрібна.
До того ж погодні умови сильно впливають на виробництво відновлюваної енергії, що призводить до значних коливань на ринку: у грудні тривалий період штилю зупинив турбіни, після чого настало різке посилення вітру.
Частка виробленої електроенергії з відновлюваних джерел у Німеччині досягла 58% від усіх видів генерації за підсумками першого півріччя 2024 року.
З них 24% припало на генерацію з вітряної енергії, 14% – на фотоелектричні системи, 9% – на біомасу, 5% – на енергію морського вітру й 1% – на енергію з побутових відходів.
Нагадаємо, вартість газу на торгах у Європі зросла до максимального з жовтня 2023 року рівня. У якийсь момент вона досягала $540 за 1 000 кубометрів. Зазначається, що блакитне паливо подорожчало на тлі припинення постачання російського газу до Європи через Україну.
Національний банк України активно працює над стабілізацією валютного ринку, використовуючи такі інструменти, як міжнародні резерви.…
На Лісовому масиві у Києві здають дві кімнати у занедбаній трикімнатній квартирі за 7 тисяч гривень на…
Юнаки з 17 років, які не виконали норму закону щодо військового обліку, отримають штраф у…
Національне антикорупційне бюро України і Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру народній депутатці від «Слуги…
Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт №9558, що забороняє вилучення органів для трансплантації у загиблих…
Відтепер військовозобов'язані, які працюють на критично важливих підприємствах, можуть втратити бронювання від мобілізації навіть за…