Готуйте гаманці: наступного року ціни на продукти продовжать зростати, але у різних категоріях по-різному. Овочі та картопля стануть найдорожчими, а м’ясо та молочка подорожчають трохи повільніше.
Економіст Олег Пензін пояснив, від чого це залежить і чого чекати.
Чому дорожчає їжа? Головні фактори:
Що подорожчає найбільше?
2023 видався врожайним, але вже в 2024 році врожай картоплі впав на 30%, і ціни підскочили майже вдвічі. 2025 року багато залежатиме від погоди: якщо пощастить із урожаєм, вдасться трохи стримати зростання цін.
Але проблема не тільки в цьому. За даними Центру Разумкова, 44% українців економлять на їжі, переходячи на дешевші продукти.
Імпорт частково стримує зростання цін, але курс гривні не надто впливає на ситуацію. Наприклад, імпортна риба подорожчає, але її мало хто купує.
Заощаджувати чи шукати альтернативи – вибір за вами, але готуйтеся: дешевше точно не стане.
У Києві та області поліція затримала чотирьох "бігунків", які допомагали перереєстровувати авто без черг і успішно…
Ілон Маск, який останнім часом зіткнувся з фінансовими труднощами через глобальну тарифну війну Дональда Трампа,…
Поштовий оператор "Нова пошта" поновив тарифи на міжнародну доставку. Тепер вартість посилки розраховується за фактичною вагою, а…
Міноборони України планує запустити у травні два нові типи відстрочок у додатку "Резерв+" для громадян…
Ми звикли використовувати алюмінієву фольгу для зберігання залишків їжі у холодильнику, але це може мати погані наслідки…
В Україні реалізується ініціатива щодо надання допомоги малозабезпеченим мешканцям в оплаті рахунків за комунальні послуги.…