Думка про те, що українські біженці живуть за кошти польських платників податків, є хибною. Про це в коментарі Радіо Свобода розповів експерт компанії Deloitte Александр Лашек.
За його словами, вже після півтора року перебування в Польщі більшість українських біженців утримувала себе самостійно. Йдеться як про найманих працівників, так і про підприємців. Водночас 80% воєнних мігрантів мали роботу в Польщі або дистанційно працювали в Україні.
“Ступінь економічної інтеграції був дуже швидкий. Цьому сприяло те, що середньостатистичний біженець, який приїхав до Польщі, був висококваліфікований, зокрема, у порівнянні з попередньою хвилею міграції. Але на початку вони були змушені працювати на посадах, нижчих від рівня своєї кваліфікації”, – зазначив експерт.
Також він спростував міф про те, що біженці з України дорого обходяться польській економіці. Так, за даними Євростату, на кінець вересня 2024 року у Польщі перебувало майже 980 тисяч українських біженців. При цьому податки, які платять мігранти, перевищують початкову допомогу, яку вони отримали від держави, каже Лашек:
“Ми оцінили, що наплив воєнних мігрантів збільшив польський ВВП на 0,7-1,1%. Цей наплив біженців допоміг польській економіці. … Якщо глобально говорити про біженців, то однозначно від їхньої появи на польському ринку виграли польська економіка, польські платники податків і польські підприємці”.
Також, за даними видання, не підтвердилась інформація, що українці забирають у поляків роботу. Зокрема, у Спілці українських підприємців кажуть, що Польща – країна з найменшим у Європі безробіттям. Так, за даними Головного управління статистики держави, на кінець серпня 2024 року рівень безробіття становив 5%, у центрах зайнятості є запити на майже 80 тисяч вакансій.
Американський мільярдер та засновник Meta Марк Цукерберг, який входить до топ-5 найбагатших людей світу, прагне…
Українські банки посилили перевірку клієнтів у рамках впровадження міжнародних стандартів прозорості та безпеки фінансової системи.…
У період воєнного стану в Україні є категорії громадян, які не підлягають мобілізації з різних причин. Це…
Найбільші російські продуктові мережі, зокрема X5 Group ("Пятерочка", "Перекресток"), "Ашан" та "Магнит", почали активно залучати…
Лідерка французької партії "Національне об'єднання" Марін Ле Пен публічно закликала президента Франції Емманюеля Макрона залишити…
У Міністерстві внутрішніх справ України анонсували масштабну перевірку Головного сервісного центру та його підрозділів після…