Categories: Курйози

Невже це я вчора кальяном? – кияни жартують про смог від торфовищ, що оповив столицю

Статус мегаполісу із найбруднішим повітрям у світі, що став сумнівним досягненням Києва зранку у п’ятницю, 20 вересня, не надто засмутив киян. Принаймні, у соцмережах чимало містян почали жартувати про ситуацію з повітрям. Впевнене лідерство, кажуть, повинне бути бодай у чомусь – а найвідданіші фанати міського голови жартують про їжачка в тумані та намагаються перекласти українською “Смог в Киеве – смогу и в Украине”.

Кияни реагують на ситуацію з гумором. Facebook є чудовим мірилом настрою – і з вранішніх дописів, що роблять мешканці столиці, можна зробити висновок: смог став просто ще одним випробуванням, не більше того. А що Київ впевнено дійшов до першої сходинки – то привітання можна надсилати за будь-якою адресою: до стабільно поганої екологічної ситуації долучилися майже всі.

“Повітря забруднене, дихати неможливо. Невже це я вчора кальяном…!?” – жартує киянин, ректор Академії мистецтв імені Павла Чубинського Василь Романчишин, а в коментарях до його допису колеги іронізують – мовляв, не треба було “налягати”.

Гумор понад усе: кияни кпинять зі смогу, що оповив місто

Про зіпсоване повітря, “смог в Киеве – смогу и в Украине” та їжачків в тумані не жартують хіба люди, що загубили почуття гумору. Киянка й активістка Ольга Миколюк зазначає: треба було менше експериментувати напередодні з димовухами (попередній допис – якраз з цього приводу). А медійник Саша Марк жартує – будь-яку життєву ситуацію можна описати трьома фразами.

“Значить, так треба”; “ретроградний Меркурій”; “все не просто так”. А що повітря забруднене – бо щось десь горіло, або все не просто так”, – пише він у Facebook.

А Євгенія Аратовська, засновниця екоорганізації “Україна без сміття”, зазначає, що однією з основних причин смогу, і пожеж, через які той виникає, є якраз сміттєзвалища під Києвом. Одне з них, пише Аратовська, розташоване саме у Вишгородському районі, на межі з лісом, де днями горіло більше за 100 га дерев.

“Самі того не усвідомлюючи, ми створюємо стихійні пожежі. Викидаючи сміття без сортування гамузом у вуличні баки. Масово горять звалища по всій Україні (Київ в цьому не унікальний), класично — у вересні. За літо концентрація органіки досягає таких масштабів, що утворений в шарах сміттєзвалища метан не витримує тиску і починається самозаймання звалищ”, – зазначає екологиня, додаючи “перчинку”: у Києві саме гостює Урсула фон дер Ляйєн, очільниця Єврокомісії – тож вона цілком може поцікавитись агресивним “омбре” в українській столиці, та тим, чому в країні досі не заборонено захоронювати харчові органічні відходи.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Де в Україні найрозумніші школярі. Топ-5 міст за результатами НМТ

Порталом Osvita.ua був оприлюднений рейтинг обласних центрів України за результатами національного мультипредметного тесту 2024 року.…

5 години ago

Персональна тренерка Іванки Трамп назвала п’ять вправ для ідеальної фігури

Іванка Трамп, донька кандидата в президенти США від республіканців Дональда Трампа, у свої 42 роки…

5 години ago

Звідки береться ком у горлі та, як із ним боротися

Популярний в Україні лікар Євген Комаровський розповів, що таке ком у горлі, та у кого він виникає. За…

5 години ago

Акули дедалі частіше нападають на людей: учені пояснили, у чому причина

Кількість нападів акул на людей за останні десятиліття неухильно зростає, пише Bild. Так, за статистикою Міжнародного архіву нападів…

5 години ago

Стало відомо, коли червоні магнітні бурі припинять лупити по Землі

У п'ятницю, 20 вересня триває магнітна буря силою у сім балів. Геомагнітний шторм червоного рівня небезпечності, що…

5 години ago

“Показники зростають з місяця в місяць”: в Україні набирає обертів добровільна мобілізація

Щомісяця в Україні добровільно мобілізуються в середньому 6,5 тисяч громадян. Про це 20 вересня заявив Уповноважений представник Міністерства оборони…

5 години ago