Categories: Курйози

Невже це я вчора кальяном? – кияни жартують про смог від торфовищ, що оповив столицю

Статус мегаполісу із найбруднішим повітрям у світі, що став сумнівним досягненням Києва зранку у п’ятницю, 20 вересня, не надто засмутив киян. Принаймні, у соцмережах чимало містян почали жартувати про ситуацію з повітрям. Впевнене лідерство, кажуть, повинне бути бодай у чомусь – а найвідданіші фанати міського голови жартують про їжачка в тумані та намагаються перекласти українською “Смог в Киеве – смогу и в Украине”.

Кияни реагують на ситуацію з гумором. Facebook є чудовим мірилом настрою – і з вранішніх дописів, що роблять мешканці столиці, можна зробити висновок: смог став просто ще одним випробуванням, не більше того. А що Київ впевнено дійшов до першої сходинки – то привітання можна надсилати за будь-якою адресою: до стабільно поганої екологічної ситуації долучилися майже всі.

“Повітря забруднене, дихати неможливо. Невже це я вчора кальяном…!?” – жартує киянин, ректор Академії мистецтв імені Павла Чубинського Василь Романчишин, а в коментарях до його допису колеги іронізують – мовляв, не треба було “налягати”.

Гумор понад усе: кияни кпинять зі смогу, що оповив місто

Про зіпсоване повітря, “смог в Киеве – смогу и в Украине” та їжачків в тумані не жартують хіба люди, що загубили почуття гумору. Киянка й активістка Ольга Миколюк зазначає: треба було менше експериментувати напередодні з димовухами (попередній допис – якраз з цього приводу). А медійник Саша Марк жартує – будь-яку життєву ситуацію можна описати трьома фразами.

“Значить, так треба”; “ретроградний Меркурій”; “все не просто так”. А що повітря забруднене – бо щось десь горіло, або все не просто так”, – пише він у Facebook.

А Євгенія Аратовська, засновниця екоорганізації “Україна без сміття”, зазначає, що однією з основних причин смогу, і пожеж, через які той виникає, є якраз сміттєзвалища під Києвом. Одне з них, пише Аратовська, розташоване саме у Вишгородському районі, на межі з лісом, де днями горіло більше за 100 га дерев.

“Самі того не усвідомлюючи, ми створюємо стихійні пожежі. Викидаючи сміття без сортування гамузом у вуличні баки. Масово горять звалища по всій Україні (Київ в цьому не унікальний), класично — у вересні. За літо концентрація органіки досягає таких масштабів, що утворений в шарах сміттєзвалища метан не витримує тиску і починається самозаймання звалищ”, – зазначає екологиня, додаючи “перчинку”: у Києві саме гостює Урсула фон дер Ляйєн, очільниця Єврокомісії – тож вона цілком може поцікавитись агресивним “омбре” в українській столиці, та тим, чому в країні досі не заборонено захоронювати харчові органічні відходи.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Кремль пригрозив ударами по Польщі

У Росії відверто пригрозили завдати ударів територією Польщі на тлі сьогоднішнього обстрілу України. Відповідну заяву…

5 хв. ago

Хто зі знаків Зодіаку зустріне Новий рік у гармонії

Деякі знаки Зодіаку вважають, що зима - найкраща пора року, щоб завершити всі свої справи. Портал Collective World опублікував…

8 хв. ago

Чий бік обирає собака в сімейній сварці: дослідження

Вчені з Університету Буенос-Айреса проаналізували поведінку домашніх собак під час сімейних конфліктів та виявили їхню здатність підтримувати…

16 хв. ago

На замітку: корисні поради щодо підготовки авто до зими, щоб морози не застали зненацька

Портал NNews нагадує, що підготовка автомобіля до зими не обмежується заміною шин. Під час заміни шин важливо…

30 хв. ago

На порозі катастрофи: в Росії можуть закритися кілька важливих НПЗ

ЗМІ повідомляють, що кілька російських нафтопереробних заводів перебувають на межі закриття. Якщо це станеться, то…

42 хв. ago

Польща видає “сірі паспорти” для українців

В Україні для громадян, які змушені були покинути свої домівки через війну та отримали статус…

56 хв. ago