Схоже, “Трамп повертається у гру!”, спливають останні години за підрахунком голосів, але світові лідери вже вітають 47-го президента Америки, яким з високим відсотком вірогідності таки стане Дональд Трамп. Символічно, що першими з перемогою Трампа привітали лідери України та Ізраїлю, в яких триває війна. Тим часом здається, українці скептично ставляться до однієї з обіцянок Трампа завершити війну в Україні за 24 години. Чи справді Трамп зможе стати тим миротворцем, про якого всі мріють, дізнаємося вже зовсім скоро.
А поки соцмережі вибухнули мемами з приводу президентства Трампа. Пропонуємо добірку найбільш популярних в соцмережах, які зараз обговорюють інтернет-користувачі.
У соцмережах пожвавилися дискусії навколо “нового старого” голови Білого дому, якого домальовують на плакати Третьої штурмової бригади ЗСУ. Щоправда, саму бригаду перейменували з такого приводу на “Третю світову”.
Користувачі жартують, що якщо він справді завершить війну за добу, то може отримати Нобелівську премію ще до інавгурації! Деякі користувачі жартують, що Трамп може й дати задню, оскільки війну в Росії називають “СВО”.
Підрахунок голосів ще триває. І у світі тільки й розмов щодо американського питання. Як голосує Мічіган чи Філадельфія – гаряча тема розмов навіть пересічних українців.
Журналіст, солдат роти ударних БПЛА Павло Казарін також обігрує тему припинення війни за добу. Він пише, що у військових вже є амбітні плани на вихідні.
Ще один мем на тему обіцянки Трампа завершити війну протягом доби з моменту голосування. Тобто вже 7 листопада надвечір українці можуть спати спокійно, не переймаючись через ракетні обстріли, влучання Шахедів у будинки тощо. Ну, ясна річ, багато хто порівнює ці фантазії з сюжетом Матриці, не більше.
Ще один мем з минулого, який отримав свіжий імпульс через вибори в США. На ньому – колишній прем’єр-міністр України Володимир Гройсман з комунальним співробітником. Вони ілюструють очікування українців щодо припинення війни у зв’язку з перемогою Трампа.
Користувачів соцмереж, мабуть, найбільше зворушив образ Ілона Маска, який “примірює” нову раковину для Овального кабінету. Мем про внесення ним раковини в Білий дім став справжньою інтернет-легендою. Бо, як відомо, Маск, є прихильником Трампа, йому навіть натякали на можливу роль в адміністрації майбутнього президента США.
Обрання Трампа українці вже асоціюють з певними особистими покращеннями. Наприклад, якщо в будинку зʼявилося сьогодні опалення – це заслуга Трампа.
“Ну от, не встигла обрати Трампа, як в мене вже включили опалення. Працює!”, – жартує Леся Падалка.
Політолог Олег Саакян дописує, що “за Байдена Україна по Каспію не била!”, ймовірно натякаючи на успішну атаку дронів ГУР по Дагестану, де базувалася флотилія РФ.
Загалом, розгром демократів все ще намагаються пояснити логічно. Але всі спроби зводяться до славнозвісної політики Байдена, який понад усе побоювався ескалації конфлікту з РФ. Схоже, користувачі соцмереж очікують від нового лідера США сміливіших кроків щодо боротьби з агресором.
“Демократи вирішили поступитися, щоб не ескалювати”, – регоче над результатами виборів “Шляхтич Речі Посполитої”.
Є й трішки застарілий гумор у стилі іронічних гасел, адресованих мешканцям Донбасу за вибори президента-втікача Віктора Януковича. Як відомо, меми живуть довго, тому оновлені фотожаби також вітаються і назбирують додаткових вподобайок (Дональд Трамп взяв під повний контроль штат Техас – ред.).
Не тільки обіцянка припинити війну, але й інші заяви Трампа обігрують у меми. Так, Трамп заявив, що гаїтянські мігранти у Спрингфілді (штат Огайо) їдять домашніх тварин своїх сусідів. Ці передвиборчі непідтверджені заяви Трампа не один раз висміювали, бо вірогідно, вони засновані на чутках. Тим паче ці слова швидко розвінчали місцеві чиновники та організації, що перевіряють факти. Однак Трамп за свої слова перепрошувати не став. Ймовірно, його заяви є частиною офіційної кампанії, яка зосереджена на широкому імміграційному контролі та безпеці кордону.
Крім того, “Сімпсони” цього разу не передбачили виборчі події правильно. У популярній культурі вони завжди дивували своїми пророчими епізодами, проте цього разу – жодного натяку на перемогу Трампа.
Програш Камали Гарріс українці обігрують в стилі програшу Порошенко Зеленському, коли в країні запустили акцію під назвою “Дякую!” У квітні 2019 року після болючої поразки Порошенко вийшов з адміністрації разом із дружиною Мариною до людей, які скандували “дякуємо”, у соцмережах прихильники Порошенка на свої аватари додавали спеціальну фіолетову фоторамку з аналогічним підписом.
Таких флешбеків багацько, але українці роблять поступки Гарріс, для якої такий програш є першою великою поразкою. В мемах її порівнюють з привселюдною стратою.
Милі розбірки щодо правильності голосування, проілюстровані кадром зі світу тварин, де одна собака хватає іншого пса за морду і нібито вичитує: “Наголосувало, бидло”.
“Ярік, то не в нас вибори, ми в Україні”, – виправдовується ображений пес.
А ось перспективи для України після перемоги Трампа вимальовують більш-менш райдужними, враховуючи слова Дональда Трампа про те, що це буде “золотий вік для Америки”. В мемах одразу ж підхопили цей вираз і обіграли з рекламою ювелірних прикрас, обличчям якої довгий час був Зеленський.
“Які вам ще потрібні докази підтримки України”, – ставить риторичне запитання Anton Tymoshenko.
У Європі стартують різдвяні ярмарки — казкові локації, які щороку приваблюють мільйони туристів. Глінтвейн, ароматний…
Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…
Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою скандальну керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу.…
Міністр оборон ФРН Борис Пісторіус вирішив не висувати свою кандидатуру на посаду федерального канцлера на…
Видалити собі здорові зуби заради краси – звучить як сценарій фільму жахів? А ось давні…