Найдорожча картина у світі: скільки коштує, кому належить та де вона зараз

Найдорожчі картини світу – це витвори мистецтва Пабло Пікассо, Амадео Модільяні, Едварда Мунка, Енді Уорхола і звісно ж – Леонардо да Вінчі. А чия картина була продана за максимальні 450 млн доларів у 2018 році?

Розповідаємо, яка картина вважається найдорожчою у світі, хто її автор та кому вона належить зараз.

Найдорожчою картиною світу називають “Спасителя світу”, автором якої є Леонардо да Вінчі. Саме її було продано на аукціоні 2018 року за рекордні 450 млн доларів.

Наразі місце знаходження картини залишається невідомим. Згідно з повідомленнями, її придбав принц Саудівської Аравії Бадр бін Абдулла від імені наступного принца Мохаммеда бін Салмана.

Є припущення, що вона може бути розміщена на яхті принца або готується для експозиції в музеї.

Історія картини “Спаситель світу” оповита таємницями. Вважається, що полотно було створено Леонардо та Вінчі для французького королівського двору, але згодом сліди картини втратилися.

Леонардо написав “Спасителя” у проміжку часу між 1506 і 1513 роками. Перша письмова згадка про “Спасителя” Леонардо виявлена в архіві XVII століття – це детальний перелік колекції короля Англії, Шотландії та Ірландії Карла I.

Через сто років картину придбав бастард герцога Бекінгема. Надалі сліди картини губляться до 1900 року.

У 1900-х роках її знайшли у Великій Британії, проте через численні реставрації та зменшення її автентичності під цілком сумнівам.

Ця картина залишається символом престижу серед колекціонерів і збереження великого інтересу у світовому мистецтві. Висока ціна та таємничість її нинішнього місця знаходження лише додають їй аурі загадковості.

Картина Леонардо да Вінчі “Спаситель світу” (фото: Вікіпедія)

Історія картини “Спаситель світу” вражає не лише своєю ціною, а й подіями, які її супроводжували. Спочатку полотно належало королям Франції та Англії, але до середини XVIII століття його сліди були загублені.

У 2005 році твір було виявлено на аукціоні в США, де його придбали за 10 тисяч доларів. Після остаточної реставрації та підтвердження авторства Леонардо його вартість злетіла до сотні мільйонів доларів.

Також існує інформація, що зараз ця картина знаходиться в женевському митному складі, а саудівський кронпринц планує побудувати для неї музей в Ер-Ріяді.

Романчук Микола

Recent Posts

Авіакатастрофа забрала життя всіх пасажирів, окрім жінки, яку врятував ангел

Коли літак, наче мертва птаха, обвалився на пагорб Піко-Бланко в Коста-Риці, залишивши за собою п’ятеро…

2 хв. ago

Дітей в Австралії зможуть судити до довічного ув’язнення – The Guardian

В Австралії розгорілися суперечки через нові жорсткі закони про молодіжну злочинність, які дозволяють засудити до довічного…

24 хв. ago

5 способів, якими таксисти обманюють туристів у різних країнах

Туристичні поїздки завжди приносять нові враження, але іноді можуть стати джерелом несподіваних витрат через недобросовісних…

26 хв. ago

Скільки ракетних атак готує Росія до Нового року: чи загрожує Україні блекаут

28 листопада українці пережили одну з масованих ракетно-дронових атак, яка завдала серйозних проблем українській енергосистемі.…

27 хв. ago

Пенсії з інвалідності: що буде з виплатами для 1 та 2 груп уже у грудні

Особи, які отримали інвалідність, можуть розраховувати на пенсії або соціальну допомогу. Такі люди не можуть працювати…

32 хв. ago

Ютубер замерз на смерть у сніговій бурі: він записав останнє послання до сім’ї

У Швеції під час шторму загинув YouTube-блогер Сторм Де Боль. Стало відомо останнє моторошне повідомлення,…

36 хв. ago