Найдорожчі картини світу – це витвори мистецтва Пабло Пікассо, Амадео Модільяні, Едварда Мунка, Енді Уорхола і звісно ж – Леонардо да Вінчі. А чия картина була продана за максимальні 450 млн доларів у 2018 році?
Розповідаємо, яка картина вважається найдорожчою у світі, хто її автор та кому вона належить зараз.
Найдорожчою картиною світу називають “Спасителя світу”, автором якої є Леонардо да Вінчі. Саме її було продано на аукціоні 2018 року за рекордні 450 млн доларів.
Наразі місце знаходження картини залишається невідомим. Згідно з повідомленнями, її придбав принц Саудівської Аравії Бадр бін Абдулла від імені наступного принца Мохаммеда бін Салмана.
Є припущення, що вона може бути розміщена на яхті принца або готується для експозиції в музеї.
Історія картини “Спаситель світу” оповита таємницями. Вважається, що полотно було створено Леонардо та Вінчі для французького королівського двору, але згодом сліди картини втратилися.
Леонардо написав “Спасителя” у проміжку часу між 1506 і 1513 роками. Перша письмова згадка про “Спасителя” Леонардо виявлена в архіві XVII століття – це детальний перелік колекції короля Англії, Шотландії та Ірландії Карла I.
Через сто років картину придбав бастард герцога Бекінгема. Надалі сліди картини губляться до 1900 року.
У 1900-х роках її знайшли у Великій Британії, проте через численні реставрації та зменшення її автентичності під цілком сумнівам.
Ця картина залишається символом престижу серед колекціонерів і збереження великого інтересу у світовому мистецтві. Висока ціна та таємничість її нинішнього місця знаходження лише додають їй аурі загадковості.
Картина Леонардо да Вінчі “Спаситель світу” (фото: Вікіпедія)
Історія картини “Спаситель світу” вражає не лише своєю ціною, а й подіями, які її супроводжували. Спочатку полотно належало королям Франції та Англії, але до середини XVIII століття його сліди були загублені.
У 2005 році твір було виявлено на аукціоні в США, де його придбали за 10 тисяч доларів. Після остаточної реставрації та підтвердження авторства Леонардо його вартість злетіла до сотні мільйонів доларів.
Також існує інформація, що зараз ця картина знаходиться в женевському митному складі, а саудівський кронпринц планує побудувати для неї музей в Ер-Ріяді.
Кабмін затвердив постанову № 1332, якою запроваджуються оновлені правила бронювання працівників за призовом під час…
Прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе повідомив про тимчасову відмову Тбілісі від переговорів щодо вступу до Європейського…
Правоохоронці Колумбії у співпраці з десятками інших країн вилучили 225 т кокаїну за шість тижнів,…
Як стало відомо, що у Київраді обговорюють ідею безкоштовного проїзду в метро для городян. Про це розповів…
Речниця Чернівецького ТЦК Тетяна Гайдащук розповіла, як відрізняється мотивація чоловіків, які прийшли добровільно, та тих,…
Росія презентувала нову ракету "Орешник", яка має можливість нести ядерні боєголовки. Це посилює загрозу для…