Німці представили нову розробку – робота-диригента, який, за їхніми словами, зберігатиме ідеальний ритм. Цей винахід показав останні досягнення в машинобудуванні, а також музику, написану спеціально для використання технологій XXI століття. І хоча розробники робота з Sinfoniker заперечують той факт, що їхній винахід замінить людей, дехто цьому не вірить.
Робот-диригент MAiRA має три “руки” зі світловими паличками, кожна різного кольору, щоб відзначити час. Ансамбль розділений на три частини, кожна з яких відповідає своїй дирижерській палиці, створюючи перехресні ритми, повідомляє The Guardian.
Кожна “рука” має сім суглобів, що дозволяє їй рухатися і розтягуватися в усіх напрямках. Але якщо вона стає надто сильною, натискаючи на такт, спрацьовує запобіжний механізм, щоб запобігти їй завдати будь-якої шкоди собі чи музикантам.
Композитор Андреас Ґундлах написав влучно названий Semiconductor’s Masterpiece для 16 духових музикантів і чотирьох перкусіоністів. Деякі повільно прискорюються, а інші сповільнюються. Композитор каже, що технічні навички MAiRA забезпечили плавне звучання музики, наче воно вийшла з одного джерела.
Він навчив MAiRA диригувати як людина, показуючи рухи рук до 40 разів, щоб машина могла інтегрувати та адаптувати їх. До розробки робота-диригента долучився Center for Tactile Internet with Human-in-the-Loop у Дрездені. Він прагне до інновацій, заснованих на принципі, що роботи та люди можуть співпрацювати, а не конкурувати.
Протягом чверті століття свого існування дрезденський Sinfoniker часто відкривав межі сучасної музики. У 2006 році він зіграв аранжування саундтреку класичного німого фільму “Броненосець Потьомкін” з балконів житлового будинку комуністичних часів у центрі Дрездена, а британський поп-дует Pet Shop Boys грав на даху.
А в 2017 році, під час президентства Трампа, він влаштував фестиваль “проти ізоляції та нетерпимості” біля американо-мексиканської стіни на кордоні поблизу Тіхуани та виступив із мексиканськими та американськими музикантами.
MAiRA є, мабуть, найбільш технічно досконалим роботом для диригування музики, але цей робот – не перший. У 2008 році автомат заввишки 1,2 метра з диригентською паличкою диригував Детройтським симфонічним оркестром.
Через дев’ять років італійський тенор Андреа Бочеллі та філармонічний оркестр Лукки виступили в Пізі з дворуким роботом-диригентом. А в Південній Кореї в липні 2023 року робот-андроїд зайняв диригентський подіум у Сеульському національному театрі Кореї.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…