Свята трійця: зображення Паші Мерседеса з друзями досі висить у Києво-Печерській лаврі

Стилізована під ікону картина із зображенням митрополита УПЦ МП та колишнього намісника Києво-Печерської Лаври Павла Лебедя “прикрашає” верхні хори Успенського собору на території Лаври. Від російських орлів у оздобленні свого будинку Павло позбувся  ще минулого року. А от колективний портрет трьох митрополитів із претензією на святий образ залишився на стінах храму.

Про це повідомив на своїй сторінці у соцмережі фотожурналіст Ян Доброносов. Пише про це й видання Телеграф. Компанію Павлу, який уже майже рік  перебуває під домашнім арештом, на “недоіконі” склав ще один проросійський священнослужитель – предстоятель УПЦ Московського патріархату Онуфрій. І його попередник – митрополит Володимир Сабодан, який помер у 2014 році. 

Картина була створена незадовго до того, як митрополитом Павлом зацікавилася СБУ – 2022 року, коли в Україні вже йшла війна. Звичайно, Лебідь ні в кого не питав згоди на псування історичної пам’ятки, і те, що зображені священнослужителі поки не канонізовані церквою, теж нікого не зупинило. Інше питання, чому експредстоятель Києво-Печерської лаври, який звинувачений у виправданні збройної агресії РФ проти України і перебуває під домашнім арештом, досі “висвітлює” Успенський храм.

Справа митрополита УПЦ МП Павла

У січні 2023 року поліцейські порушили проти Павла кримінальну справу. Під час проповіді до віруючих він звинуватив українську владу у “вбивстві тисяч немовлят та мільйонів людей”. 1 квітня Служба безпеки України повідомила йому про підозру за поширення релігійної ворожнечі та заперечення російської агресії. Також у СБУ опублікували перехоплені телефонні розмови, під час яких Павло радіє захопленню Херсона російськими окупантами, говорить про американські біолабораторії та обзиває українських захисників.

Тоді суд відправив митрополита Павла під цілодобовий домашній арешт до 30 травня із носінням електронного браслета, а вже 21 квітня Апеляційний суд залишив Павла під цілодобовим домашнім арештом. У липні суд знову заарештував митрополита Павла із можливістю внесення застави у розмірі 33 мільйони 300 тисяч гривень. 7 серпня його було випущено під заставу з умовою носити електронний браслет, не залишати місце проживання без ухвали суду – крім  крайніх випадків, що з небезпекою здоров’ю.

У квітні 2024 року Печерський суд дозволив зняти електронний браслет з Павла зі збереженням усіх інших обмежень. У разі доказу провини йому загрожує до 8 років ув’язнення. 

Ольга Степанова

Recent Posts

Тест ДНК розкрив секрет: у Британії переплутали немовлят пів століття тому

У одній із лікарень Великої Британії в 1967 році випадково переплутали двох новонароджених. Про медичну…

7 хв. ago

Google “засвітив” розташування військових систем ЗСУ: реакція України

Google оновив знімки на картах, через що випадково "засвітив" розміщення військових систем України. Керівник Центру…

13 хв. ago

Це 100 пенсій за місяць: чиновникам НКРЕКУ і АМКУ платять просто божевільні зарплати

Рівень заробітної плати в державних органах України демонструє величезну різницю між зарплатами чиновників та середнім…

49 хв. ago

“Нам потрібно 500 тисяч”: Костенко б’є на сполох – мобілізації просіла

Темпи мобілізації в Україні знижуються, що викликає занепокоєння у керівництва країни. Про це повідомив секретар…

59 хв. ago

ВЛК каже “придатний”, але армія не бере: адвокат пояснює, що робити

Іноді трапляється, що військово-лікарська комісія (ВЛК) визнає особу придатною до військової служби, але через стан…

1 годину ago

Експерти назвали шапку, яка личить усім жінкам: яка модель у тренді

У зимовий сезон шапка стає не тільки засобом захисту від холоду, а й важливою деталлю…

1 годину ago