Першу картину, створену людиноподібним роботом, продали на аукціоні за величезні гроші

Поки одні люди протестують проти штучного інтелекту, інші щиро ним захоплюються. Ми вже бачили багато спроб просувати роботи ШІ як мистецтво, але тепер це вивели на новий рівень: творці дали завдання намалювати картину людиноподібному роботу Ai-Da. Судячи з усього, вона дійсно написана залізною рукою Ай-Ди, а не просто згенерована її процесорним мозком.

Поки що подібні речі сприймаються чимось новим і свіжим, наштовхуючи на філософські роздуми про майбутнє людства у компанії з роботами. Тому картини, створені штучним інтелектом, можуть продаватися дуже дорого, якщо ви обгортаєте їх у правильну концепцію. Так сталося й цього разу: картину під назвою “AI God”, на якій зображений відомий криптоаналітик Алан Тюрінг, продали на аукціоні Sotheby’s у Нью-Йорку за понад мільйон доларів, повідомляє Designboom. Зазначається, що для завершення торгів знадобилося 27 ставок.

Інженери Ай-Ди кажуть, що вона малює за допомогою камер в очах, алгоритмів штучного інтелекту та роботизованої руки.

Цього робота створив Ейдан Меллер, який описує себе як “фахівця з сучасного та новітнього мистецтва”. За словами Меллера, він зібрав цю машину, щоб надихнути на діалог про “нинішню одержимість технологіями та їхню спадщину, що розгортається”.

Аукціонний дім Sotheby’s опублікував заяву з цього приводу: “Сьогоднішня рекордна ціна продажу першої роботи людиноподібного робота-художника, виставленої на аукціон, знаменує собою важливий момент в історії сучасного мистецтва і відображає зростаючу взаємодію між технологіями штучного інтелекту і світовим ринком мистецтва”.

Там вважають, що ця картина не тільки вшановує спадщину Тюринга, а й “досліджує ширший, трансформаційний вплив технологій на людську ідентичність, творчість та активність, що робить роботу важливою віхою як в мистецтві, так і в ШІ”.

Раніше цього року Ай-Да представляла портрет Тюринга як частину серії з п’яти картин в Організації Об’єднаних Націй під час саміту в Женеві під назвою “Штучний інтелект на благо”.

Ключова цінність моєї роботи полягає в її здатності слугувати каталізатором діалогу про нові технології, – заявив тоді робот, говорячи з журналістами.

Не до кінця зрозуміло, хто володіє правами на картину та хто отримає прибуток з продажу. Дискусії про право власності на контент, створений ШІ, досі тривають.

Романчук Микола

Recent Posts

17-річних українців терміново кличуть в ТЦК: що на них чекає

Українським юнакам, яким щойно виповнилося 17, прийшла пора пройти першу офіційну процедуру перед державою —…

26 хв. ago

Дубинський пообіцяв Шевченку захист: Боятися СІЗО не треба, заїжджай

Нардеп Євген Шевченко, якого звинувачують у державній зраді, нещодавно звернувся до свого колеги Олександра Дубинського…

30 хв. ago

За таке ще не штрафували: за неправильний колір авто водіїв будуть карати

Українським водіям варто приготуватися до нової хвилі штрафів — цього разу за колір автомобіля. Як…

35 хв. ago

Маск роздратував оточення Трампа: росте занепокоєння щодо дій мільярдера

Ілон Маск, здавалося б, вкотре опинився в центрі уваги — і цього разу його дії…

46 хв. ago

Нові паспорти в Україні: для кожного регіону буде свій

Нові «енергетичні паспорти» для регіонів — звучить як щось із фантастичного серіалу, де кожна область…

50 хв. ago

Яка найбільша пенсія в Україні: навіть у ЄС втратили б свідомість

Міністерство соціальної політики України повідомило, що найвища пенсія у країні нині сягає 390 000 грн.…

56 хв. ago