Поки одні люди протестують проти штучного інтелекту, інші щиро ним захоплюються. Ми вже бачили багато спроб просувати роботи ШІ як мистецтво, але тепер це вивели на новий рівень: творці дали завдання намалювати картину людиноподібному роботу Ai-Da. Судячи з усього, вона дійсно написана залізною рукою Ай-Ди, а не просто згенерована її процесорним мозком.
Поки що подібні речі сприймаються чимось новим і свіжим, наштовхуючи на філософські роздуми про майбутнє людства у компанії з роботами. Тому картини, створені штучним інтелектом, можуть продаватися дуже дорого, якщо ви обгортаєте їх у правильну концепцію. Так сталося й цього разу: картину під назвою “AI God”, на якій зображений відомий криптоаналітик Алан Тюрінг, продали на аукціоні Sotheby’s у Нью-Йорку за понад мільйон доларів, повідомляє Designboom. Зазначається, що для завершення торгів знадобилося 27 ставок.
Інженери Ай-Ди кажуть, що вона малює за допомогою камер в очах, алгоритмів штучного інтелекту та роботизованої руки.
Цього робота створив Ейдан Меллер, який описує себе як “фахівця з сучасного та новітнього мистецтва”. За словами Меллера, він зібрав цю машину, щоб надихнути на діалог про “нинішню одержимість технологіями та їхню спадщину, що розгортається”.
Аукціонний дім Sotheby’s опублікував заяву з цього приводу: “Сьогоднішня рекордна ціна продажу першої роботи людиноподібного робота-художника, виставленої на аукціон, знаменує собою важливий момент в історії сучасного мистецтва і відображає зростаючу взаємодію між технологіями штучного інтелекту і світовим ринком мистецтва”.
Там вважають, що ця картина не тільки вшановує спадщину Тюринга, а й “досліджує ширший, трансформаційний вплив технологій на людську ідентичність, творчість та активність, що робить роботу важливою віхою як в мистецтві, так і в ШІ”.
Раніше цього року Ай-Да представляла портрет Тюринга як частину серії з п’яти картин в Організації Об’єднаних Націй під час саміту в Женеві під назвою “Штучний інтелект на благо”.
Ключова цінність моєї роботи полягає в її здатності слугувати каталізатором діалогу про нові технології, – заявив тоді робот, говорячи з журналістами.
Не до кінця зрозуміло, хто володіє правами на картину та хто отримає прибуток з продажу. Дискусії про право власності на контент, створений ШІ, досі тривають.
У грудні 2024 року в Україні було запроваджено нові умови оподаткування, що стосуються ФОП. Одним із…
Діючому судді Господарського суду міста Києва повідомлено про підозру у державній зраді. Про це повідомляє Офіс Генерального…
Нещодавнє випробування ракети Starship, яка є найбільшою і найпотужнішою ракетою-носієм у світі, закінчилося тим, що верхній ступінь…
Скандальний український політик Євген Мураєв, якого підозрюють у державній зраді, повідомив, що живе та працює…
Обраний президент Дональд Трамп планує випустити указ, який підносить криптовалюти до рангу пріоритетних напрямів політики і дає…
Ексведучий телеканалу очільника забороненої в Україні партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука Макс…