У картині Пікассо виявили таємничий прихований портрет жінки, який раніше ніхто не бачив

Через майже 125 років після того, як відомий іспанський художник Пабло Пікассо намалював портрет друга-скульптора, високотехнологічні інструменти візуалізації виявили ще один портрет, який був прихований під ним. На ньому зображена жінка, контури її голови та тіла видно чітко, пише Forbes.

Що відомо про картину

Картина “Портрет Матеу Фернандеса де Сото” датується 1901 роком, початком відомого Блакитного періоду Пікассо, який став поворотним моментом у його кар’єрі. 

“Подальший аналіз картини міг би розповісти більше про жінку на прихованому портреті, але ми, можливо, ніколи не дізнаємося, ким вона була. Як і багато художників того часу і раніше, Пікассо часто використовував полотна повторно через фінансову скруту. Прихований портрет Пікассо показує, як наука і технології дозволяють зазирнути вглиб шарів старої картини, розкриваючи таємниці як про мистецтво, так і про художника”, – йдеться у матеріалі.

Науковцям вдалося виявити портрет жінки завдяки передовим технологіям інфрачервоної та рентгенівської візуалізації, які дозволили чітко розгледіти її пальці та вигнуті плечі, а також волосся, яке зав’язане у шиньйон (модна зачіска у Парижі на початку 20 століття”. Наразі особистість жінки залишається невідомою, однак вона нагадує жінок, яких Пікассо малював приблизно ж в той самий час. 

“Вона могла бути моделлю, подругою або навіть коханкою, що позує для одного з барвистих імпресіоністичних зображень нічного життя Парижа, написаних Пікассо, або меланхолійною жінкою, що сидить у барі”, – наголосили у заяві Інституту мистецтв Курто, коледжу Лондонського університету, що спеціалізується на історії мистецтва та консервації.

Аналіз прихованого портрету, який провели дослідники / колаж УНІАН, фото Oskar Reinhart Collection, “Am Römerholz,” Switzerland, Department of Conservation, The Courtauld Institute of Art

У Forbes нагадали, що під час Блакитного періоду Пікассо перейшов від барвистих картин до більш похмурого стилю. Тоді художник зазначав, що самогубство його друга Карлеса Казагемаса спонукало його до переходу на темнішу палітру. 

Також відомо, що Пікассо часто використовував полотна повторно, аби зекономити гроші, проте він уникав забілювання попередніх зображень, коли зафарбовував їх, використовуючи процес малювання шар за шаром. 

“Манера Пікассо перетворювати одне зображення на інше та бути стилістичним перевертнем стане визначальною рисою його мистецтва, що допомогла йому стати однією з гігантських фігур в історії мистецтва”, – підкреслює заступник директора Галереї Курто Барнабі Райт.

Ковальчук Світлана

Recent Posts

60-річний мер надіслав відео своєї мастурбації не туди, куди планував: подробиці курйозу

Мер міста Майнот, штат Північна Дакота, США, подав у відставку після того, як надіслав вульгарне відео, на якому він…

1 годину ago

За прогули дітей у школах можуть штрафувати на сотні тисяч: аж до позбавлення батьківських прав

У Європейському союзі прогули в школі можуть призвести до серйозних наслідків як для учнів, так…

1 годину ago

Українців дурять у магазинах: чому важливо звертати увагу на чек

Українців попередили, як можуть обманювати на касах магазинів. Про це йдеться у матеріалі ТСН. Люди поділяються на дві…

1 годину ago

Пенсіонерів заженуть у злидні: встановили недосяжні умови для гідної пенсії

Українцям встановили практично недосяжні умови для отримання гідної пенсії, якої вистачатиме для більш-менш комфортної старості.…

1 годину ago

Новий податок до свят: українцям доведеться викласти по 5000 грн до Великодня — як платити

Починаючи з 2025 року, індивідуальні підприємці (ФОП) знову будуть зобов'язані сплачувати єдиний соціальний внесок (ЕСВ).…

2 години ago

Усі під ковпаком: поліція взялася нишпорити в чатах ОСББ – за ким стежать

В Україні поліція почала моніторити чати об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Офіцери підключаються до груп…

2 години ago