Лікар Веронезе з факультету англійської мови Оксфордського університету знайшла рідкісний рукописний примірник 116-го сонету всесвітньо відомого драматурга Вільяма Шекспіра , який був захований у поетичній збірці 17 століття. Про це пише SciTechDaily .
Зазначається, що рукопис було знайдено серед паперів Еліаса Ешмола (1617-1692), відомого рояліста та засновника Ешмолівського музею. У виданні кажуть, що це лише друга відома рукописна копія сонета, яку вдалося ідентифікувати.
Доктор Веронезе знайшов цей рукопис під час свого дослідження у Бодлеанській бібліотеці в Оксфорді. Сонет був у рукописному збірнику літературних творів різних авторів, який був тоді поширеною формою обміну поезією у ранньомодерний період. Крім того, рукопис має кілька віршів, написаних самим Ешмолом.
«Коли я гортав рукопис, цей вірш вразив мене як дивна версія сонета 116. Коли я заглянула в каталог (спочатку складений у XIX столітті), вірш було описано, і не без помилок, як «про сталість у коханні» – але в ньому не згадується Шекспір. Я думаю, що поєднання додаткового першого рядка «Self-blinding error seize those minds» та відсутність Шекспіра в оригінальному каталожному описі може бути причиною того, що цей вірш усі ці роки залишався непоміченим як копія сонета 116», – пояснила дослідниця.
У виданні додають, що ця версія особливо цікава адаптацією цього вірша. Сонет знаходиться серед політично заангажованих творів, наприклад, заборонених різдвяних колядок і сатиричних віршів про бурхливі події початку 1640-х років. У цій копії сонет адаптований як пісня, покладена музику композитором Генрі Лоузом.
Зазначається, що ця копія має лише текст, а саме музику можна знайти у книзі пісень у Нью-Йоркській публічній бібліотеці. Пісня-інсценування включає сім додаткових рядків, а також зміни в оригінальному зачині і фінальному двовірші Шекспіра.
Зачин змінено з.
Не пускайте мене у шлюб справжніх розумів
Визнай перешкоди; кохання не є кохання
Яка змінюється, коли знаходить зміну.
…до:
Осліплення і обман заволоділа всіма тими умами.
Хто під фальшивими іменами називає це коханням.
Яка змінюється, коли знаходить зміну.
«Можливою практичною причиною додавання цих рядків є створення більшої кількості віршів для співу. Однак у контексті громадянської війни в Англії додаткові рядки також можна прочитати як заклик до релігійної та політичної лояльності», – йдеться у матеріалі.
У виданні наголосили, що публічне виконання пісень було заборонено за часів республіканського режиму. Тому багато музикантів, таких як Генрі Лоуз , могли заробляти на життя завдяки таємним приватним виступам будинку. Тому такий текст свідчить не лише про те, як Шекспіра читали під час громадянської війни, а й як його тексти політично переосмислювалися до актуальних проблем часу.
«Це захоплююче відкриття показує, що багатовікові пошуки свідчень про Шекспіра та його ранню рецепцію не вичерпали архівів. «Не дозвольте мені одружитися з істинним розумом» зараз є одним із найвідоміших сонетів Шекспіра, але, схоже, він не був дуже популярним свого часу. У той час як інші сонети були широко поширені та цитовані, було відоме лише одне попереднє посилання на цей сонет. І те, що показує доктор Веронезе у своєму дослідженні цієї нової версії – це те, що сонет розуміється в контексті королівської політики – дуже далеко від його ролі на сучасних весіллях!», – зазначила професор шекспірознавства в Оксфордському університеті Емма Сміт .
У Києві стався переполох через контейнер з позначкою про радіацію. Підозрілу знахідку виявили у четвер в Академмістечку, біля баків…
Українці продовжують стикатися з випадками крадіжки землі. І поки для більшості зрозуміло, як оформити землю…
У 2025 році українські пенсіонери, які продовжують працювати після виходу на пенсію, мають сплачувати податки…
У Києві сталася бійка працівників ТЦК та громадянина — відео скандалу поширюється у мережі інтернет.…
Брати, прогулюючись узбережжям віддаленого острова на Багамах, знайшли послання в пляшці, написане 14-річним школярем із Массачусетсу ще 1976 року. Про…
Глобальне потепління критично позначається на психічному здоров'ї людей. Про це йдеться в новому дослідженні, опублікованому в…