Найдорожча скульптура у світі була продана за рекордні 141 мільйон доларів. Ця скульптура була створена в 1947 році, коли світ ще оговтувався від жахливих наслідків Другої світової війни й належить авторству відомого швейцарського скульптора та живописця Альберто Джакометті.
Що відомо про цю скульптуру та де вона знаходиться зараз, читайте далі.
У 2015 році ця робота була продана на аукціоні Christie’s за рекордні 141,3 мільйона доларів, що зробило її найдорожчою скульптурою у світі.
“L’Homme au doigt” була створена в 1947 році й Альберто Джакометті, який пережив ті події, звертається до теми людського світу, що відчуває себе маленьким і крихким у постійно змінюваному світі.
Скульптура зображує високу, витончену фігуру, яка має витягнутий палець, що вказує на щось поза видимим горизонтом. Цей жест часто інтерпретується як символ надії, пошуку сенсу життя або ж прагнення до чогось важливого. Технічно скульптура виконана з бронзи, однак її текстура створює враження делікатності та навіть крихкості.
Фігура здається дуже витонченою, але водночас вона випромінює певну силу та внутрішній рух. Це один із шести відливів цієї роботи, і один екземпляр був найкраще збереженим, що додало значну вартість на аукціоні.
Варто додати, що раніше найдорожчою скульптурою у світі була також робота Джакометті – “Крокова людина”, яку він створив у 1961 році. У 2010 році її купили на аукціоні Sotheby’s за 104,3 мільйона доларів.
Усі скульптури Альберто Джакометті стали найдорожчими творами мистецтва на сучасному ринку.
Альберто Джакометті народився 10 жовтня 1901 р. у Швейцарії у сім’ї художника Джованні Джакометті. Закінчив Школу мистецтв та ремесел у Женеві.
У 1922 р. він переїхав до Парижа і був прийнятий паризькою богемою. Його перша персональна виставка відбулася 1932 р.
Під час Другої світової війни скульптор був змушений перебратися до Женеви та залишався у Швейцарії до її закінчення. Після цього Джакометті повернувся до Парижа і продовжив свій творчий пошук.
У 1940-х завдяки виставкам у Галереї П’єра Матісса в Нью-Йорку він набув популярності в Америці, у 1950-х став лідером європейського авангардного мистецтва.
Альберто Джакометті (фото: Вікіпедія)
Важливу роль становленні пізнього стилю Альберто зіграли деякі факти його біографії. У 1920-21 роках він мандрував Італією. На одному з перевалів через Альпи його попутник помер від серцевого нападу. Цей випадок змусив ще молодого Альберто серйозно замислитися над незворотністю смерті.
Певні риси в його творчості та особливому сприйнятті світу також пояснює той факт, що Джакометті страждав на епілепсію. Відчуття тілесної крихкості та непропорційності, яке властиве епілептикам, він зробив своїм художнім почерком.
1939 року скульптор сам пережив близькість смерті. У Парижі його збила машина, він отримав серйозну травму ноги, довгий час провів у шпиталі, дивом уникнув ампутації ноги, але залишився кульгавим.
Джакометті відчув і усвідомив беззахисність людини, її вразливість. У його творчості виявлялися символи самотності та ненадійності існування.
Він втілив їх у своїх скульптурах, зображуючи дуже тонкі та сильно витягнуті постаті людей, які самотні у величезному просторі космосу та загалом виражають почуття ізольованості особистості.
Альберто Джакометті помер 11 січня 1966 року у містечку Кур у Швейцарії. На його честь була названа одна з вулиць цього міста (Giacomettistrasse).
Більшість творів Джакометті зберігається у музеї “Кунстхауз” в Цюріху (Швейцарія). Власником колекції є фонд Альберто та Анет Джакометті.
Ситуація на енергоринку України викликає чимало запитань і занепокоєння. За словами Олексія Кучеренка, першого заступника…
Американські компанії Ad Astra та SpaceNukes об’єднали зусилля для створення нового ядерного електродвигуна, який може…
Останнім часом дедалі більше зростає стурбованість з приводу можливих перебоїв у подачі газу для деяких…
Україна повинна перемогти корупцію або знизити мобілізаційний вік, вважає старший лейтенант ЗСУ Микола Мельник. Він…
Глава Чечні Рамзан Кадиров несподівано визнав, що майже 100 тисяч його бійців не беруть участі у війні на…
У Сполучених Штатах Америки працюють над передовою системою протиракетної оборони під назвою Dark Eagle. В основі…