Українки, що змушені були через російську агресію покинути Україну й проживають нині в Туреччині, висловили протест проти некоректного образу українок у турецькому серіалі Deha (Геній). Як зазначено на сторінці організації “Українці в Бодрумі” у Facebook, жінки звернулися з офіційною заявою до Посольства України в Туреччині, Ради з питань радіо і телебачення Туреччини (RTÜK), телеканалу ShowTV та громадських організацій Туреччини.
Авторка звернення, Віра Таніш, розповіла, що в сьомій серії серіалу українок показали у принизливому світлі. У сцені на 1 годині 17 хвилині головний герой, побачивши жінок, що купують їжу, недбало кидає “Україна”. Діалог супроводжується неприємними натяками, що принижують українських біженок і поширюють шкідливі стереотипи.
“У сцені, що починається на 1 годині 17 хвилині, прозвучали принизливі коментарі, які асоціюють українських жінок-біженок із професією, що ображає нашу гідність. Така подача не тільки несправедлива, а й шкідлива, бо вона поширює негативні стереотипи, дискредитуючи українських жінок і впливаючи на громадську думку в Туреччині”, — пише жінка.
Головний герой, бачачить яскраво вдягнутих дівчат, які у вуличного торговця купують дві котлети, недбало кидає: “Україна”.
“Ти їх теж знаєш, брате”, — запитує його співрозмовник.
“Вони тікають від війни, стають біженцями, намагаються вижити”, — “пояснює” актор із сальною усмішкою.
Таніш наголосила, що українські жінки за кордоном — це представниці різних професій: юристи, менеджери, викладачі, лікарі, письменниці й інші кваліфіковані фахівці, які залишили свої домівки задля захисту себе та своїх дітей. За словами активістки, серіал ігнорує цю реальність, натомість поширюючи хибні уявлення, що можуть призвести до дискримінації в турецькому суспільстві, зокрема щодо дітей українських переселенців у школах.
“Цей серіал, поширюючи викривлену інформацію, ігнорує реальність, де українські жінки, часто в складних умовах, намагаються забезпечити свої сім’ї та захищати гідність своєї нації. У Туреччині тисячі українських жінок важко працюють, займаються громадською діяльністю, підтримують свою батьківщину в боротьбі за незалежність”, — ідеться у зверненні.
Українки нагадують, що багато з них активно працюють та беруть участь у громадському житті, підтримуючи Україну навіть з-за кордону. Вони висловили сподівання, що їх звернення зверне увагу на важливість відповідального представлення національних образів у медіа й допоможе уникнути формування шкідливих стереотипів у суспільстві.
У США дослідили офіційну урядову статистику смертності в аваріях і дійшли несподіваних результатів. Виявляється, фатальних…
Суд у Китаї анулював шлюб на вимогу чоловіка, який дізнався, що його дружина приховала історію…
У Києві викрили голову міжрайонної МСЕК, яка допомагала чоловікам отримати інвалідність. Правоохоронці повідомили їй про…
Майбутній король Норвегії – кронпринц Гокон – прокоментував арешт його пасинка Маріуса Хойбі – позашлюбного…
Після літнього підвищення тарифів на електроенергію українців хвилює питання, чи підніматиметься ціна на газ з приходом зими.…
Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від…