Розгорівся великий скандал: турецький серіал виставив українських жінок повіями

Українки, що змушені були через російську агресію покинути Україну й проживають нині в Туреччині, висловили протест проти некоректного образу українок у турецькому серіалі Deha (Геній). Як зазначено на сторінці організації “Українці в Бодрумі” у Facebook, жінки звернулися з офіційною заявою до Посольства України в Туреччині, Ради з питань радіо і телебачення Туреччини (RTÜK), телеканалу ShowTV та громадських організацій Туреччини.

Авторка звернення, Віра Таніш, розповіла, що в сьомій серії серіалу українок показали у принизливому світлі. У сцені на 1 годині 17 хвилині головний герой, побачивши жінок, що купують їжу, недбало кидає “Україна”. Діалог супроводжується неприємними натяками, що принижують українських біженок і поширюють шкідливі стереотипи.

“У сцені, що починається на 1 годині 17 хвилині, прозвучали принизливі коментарі, які асоціюють українських жінок-біженок із професією, що ображає нашу гідність. Така подача не тільки несправедлива, а й шкідлива, бо вона поширює негативні стереотипи, дискредитуючи українських жінок і впливаючи на громадську думку в Туреччині”, — пише жінка.

Головний герой, бачачить яскраво вдягнутих дівчат, які у вуличного торговця купують дві котлети, недбало кидає: “Україна”.

“Ти їх теж знаєш, брате”, — запитує його співрозмовник.

“Вони тікають від війни, стають біженцями, намагаються вижити”, — “пояснює” актор із сальною усмішкою.

Таніш наголосила, що українські жінки за кордоном — це представниці різних професій: юристи, менеджери, викладачі, лікарі, письменниці й інші кваліфіковані фахівці, які залишили свої домівки задля захисту себе та своїх дітей. За словами активістки, серіал ігнорує цю реальність, натомість поширюючи хибні уявлення, що можуть призвести до дискримінації в турецькому суспільстві, зокрема щодо дітей українських переселенців у школах.

“Цей серіал, поширюючи викривлену інформацію, ігнорує реальність, де українські жінки, часто в складних умовах, намагаються забезпечити свої сім’ї та захищати гідність своєї нації. У Туреччині тисячі українських жінок важко працюють, займаються громадською діяльністю, підтримують свою батьківщину в боротьбі за незалежність”, — ідеться у зверненні.

Українки нагадують, що багато з них активно працюють та беруть участь у громадському житті, підтримуючи Україну навіть з-за кордону. Вони висловили сподівання, що їх звернення зверне увагу на важливість відповідального представлення національних образів у медіа й допоможе уникнути формування шкідливих стереотипів у суспільстві.

Коломієць Надія

Recent Posts

Солдати все частіше потрапляють в оточення: хто має понести покарання

Військові командири мають понести відповідальність за те, що українські солдати потрапляють в оточення, де їх…

4 хв. ago

Росія готує нові удари: воєнні канали лякають Україну ракетною атакою

В інформаційному просторі знову нагнітають. Російські пропагандисти заявляють про заплановані ракетні пуски по всій території…

5 хв. ago

Туристка заплатила 8300 доларів за ніч у готелі, переплутавши валюту

Жінка з Китаю переплутала символ китайського юаня з корейською воною, коли бронювала готельні апартаменти в…

28 хв. ago

Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять

Якщо військовозобов’язаний не сплачує штраф за адміністративне порушення протягом 15 днів, передбачених законом, ТЦК та…

36 хв. ago

Пентагон розкрив деталі про “новітню” російську ракету “Орешник”

Вранці 21 листопада Росія здійснила ракетну атаку на Дніпро, під час якої використала нову ракету…

39 хв. ago

Олексій Кущ розповів, чому в Україні за час війни побільшало багатих людей

Фінансовий експерт Олексій Кущ пояснив, що завжди під час війни суспільство дуже поляризується, тому в…

47 хв. ago