Розгорівся великий скандал: турецький серіал виставив українських жінок повіями

Українки, що змушені були через російську агресію покинути Україну й проживають нині в Туреччині, висловили протест проти некоректного образу українок у турецькому серіалі Deha (Геній). Як зазначено на сторінці організації “Українці в Бодрумі” у Facebook, жінки звернулися з офіційною заявою до Посольства України в Туреччині, Ради з питань радіо і телебачення Туреччини (RTÜK), телеканалу ShowTV та громадських організацій Туреччини.

Авторка звернення, Віра Таніш, розповіла, що в сьомій серії серіалу українок показали у принизливому світлі. У сцені на 1 годині 17 хвилині головний герой, побачивши жінок, що купують їжу, недбало кидає “Україна”. Діалог супроводжується неприємними натяками, що принижують українських біженок і поширюють шкідливі стереотипи.

“У сцені, що починається на 1 годині 17 хвилині, прозвучали принизливі коментарі, які асоціюють українських жінок-біженок із професією, що ображає нашу гідність. Така подача не тільки несправедлива, а й шкідлива, бо вона поширює негативні стереотипи, дискредитуючи українських жінок і впливаючи на громадську думку в Туреччині”, — пише жінка.

Головний герой, бачачить яскраво вдягнутих дівчат, які у вуличного торговця купують дві котлети, недбало кидає: “Україна”.

“Ти їх теж знаєш, брате”, — запитує його співрозмовник.

“Вони тікають від війни, стають біженцями, намагаються вижити”, — “пояснює” актор із сальною усмішкою.

Таніш наголосила, що українські жінки за кордоном — це представниці різних професій: юристи, менеджери, викладачі, лікарі, письменниці й інші кваліфіковані фахівці, які залишили свої домівки задля захисту себе та своїх дітей. За словами активістки, серіал ігнорує цю реальність, натомість поширюючи хибні уявлення, що можуть призвести до дискримінації в турецькому суспільстві, зокрема щодо дітей українських переселенців у школах.

“Цей серіал, поширюючи викривлену інформацію, ігнорує реальність, де українські жінки, часто в складних умовах, намагаються забезпечити свої сім’ї та захищати гідність своєї нації. У Туреччині тисячі українських жінок важко працюють, займаються громадською діяльністю, підтримують свою батьківщину в боротьбі за незалежність”, — ідеться у зверненні.

Українки нагадують, що багато з них активно працюють та беруть участь у громадському житті, підтримуючи Україну навіть з-за кордону. Вони висловили сподівання, що їх звернення зверне увагу на важливість відповідального представлення національних образів у медіа й допоможе уникнути формування шкідливих стереотипів у суспільстві.

Коломієць Надія

Recent Posts

Мобілізація в Україні: які обмеження чекають чоловіків

У воєнний час в Україні громадяни, які підлягають військовій службі, стикаються з серйозними обмеженнями без…

4 хв. ago

Вчителів в Україні стає менше: проблема може перетворитися на катастрофу

Кількість учнів в Україні з початку війни зменшилася на 300 тисяч, і це вплинуло на…

13 хв. ago

7 країн, де вибори – це завжди “щось з чимось”

Коли мова йде про вибори, кожна країна має свої унікальні традиції та правила. Деякі з…

22 хв. ago

З якими хворобами хребта не мобілізують: список діагнозів

В Україні триває воєнний стан і загальна мобілізація. Однак деякі громадяни можуть отримати відстрочку від…

32 хв. ago

На Київ несеться брудний пил з Європи: у КМДА радили закривати вікна і пити більше води

В Українських містах і столиці фіксують значне зниження якості повітря, що пов’язане з перенесенням пилу з…

41 хв. ago

Учені змусили кажанів-вампірів бігати біговою доріжкою: для чого вони це зробили

Група дослідників з Університету Торонто вирішила глибше розібратися в таємниці щодо того, як кажани-вампіри виживають, харчуючись виключно…

50 хв. ago